İşçi Alımı

OGM 5 Bin İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? İşkur Ekranı! Şartları!

Yazan  | 

Orman Genel Müdürlüğü OGM 5 bin işçi alımı başvurusu nasıl yapılır ve İşkur ogm işçi alımı başvuru ekranı detaylarını işçi personel alımı okuyucularına aktarıyoruz.

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı taşra birimlerinde görevlendirilmek üzere geçici yangın işçisi olmak üzere toplamda 5000 işçi alımı için müracaatlar resmen başladı. Adaylar müracaatlarını online olarak yapabilecekler. bunun için İşkur e-şube portalı üyeliğini oluşturulması gerekmektedir.

Başvuru Adımları Nedir? İşkur başvuru yapacak olan adaylar için iskur.gov.tr resmi internet sitesi ana sayfasına giriş yapmanın ardından Orman Genel Müdürlüğü başvuruları için tıklayın butonuna basınız. Çıkan ekrandan T.C. kimlik numarası ile şifrenizi girerek iş arayan girişi bölümüne tıklayınız. Bu bölüm yerine e-devlet şifresi ile giriş yapılabilecektir.

İş ilanları sayfasına giriş yaparak, kurum türüne kamu seçeneğini işaretleyip başvuru yapmak istediğiniz ili seçiniz. 11 Nisan tarihi itibari ile müracaatlar işkur sayfası üzerinden bu şekilde gerçekleştirilebilecektir.

Hangi kadrolarda alım olacak. Diğer fidanlık işçileri ve bahçıvan, diğer oran işçileri, orman işçisi, aşçı, itfaiyeci işletme elektronik bakımcısı kadrolarında alım olacaktır. Toplam alım sayısı 5 bin olarak açıklandı. 3937 orman işçisi en fazla istihdam edilecek kadrodur.

OGM 5 bin işçi alımı son başvuru tarihi açıklandı. Başvurular ilan tarihinden itibaren 4 gün sürecektir. Son başvuru tarihi ise 15 Nisan 2022 olarak açıklanmıştır.

Orman Genel Müdürlüğü 5000 işçi alımı ilan kılavuzu ve başvuru şartları için tıklayın

En çok kadrolardan bir tanesi olan orman işçisi kadrosu detayları için tıklayın

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.