Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığına 5 Bin Memur Alımı Müjdesi Geldi!

Yazan  | 

Tarım ve Orman Bakanlığına 5 bin memur alımı müjdesini veren Bakan Vahit Kirişci. Yakın zamanda alınmaya Orman Genel Müdürlüğü yangın işçisi personeli kadrosuna ilaveten yeni ilanların geleceğinin müjdesini verdi.

OGM itfaiyeci, aşçı, diğer fidanlık işçisi ve bahçıvan, işletme elektronik bakımcısı ve 3937 yangın işçisi alımı gerçekleştiriliyor. Bu istihdamlar 15 Nisan tarihi itibari ile başvuruları İşkur üzerinden tamamlandı. 4 katı aday kura sonucu bekleniyor.

OGM personel işçi alımı kura çekilişi ve kura sonuçları ne zaman açıklanacak? Orman Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden yapılacak duruyu ile İşkur açık ilanı için kura yeri ve tarihi açıklaması yapılacak. Noter kurası canlı yayında gerçekleştirilecek. Adaylar canlı olarak izleyebilecekler. Kura sonucunda simi çıkan adaylar sonuçları öğrenebilecek.

Bakan Vahit Kirişçi hali hazırda bakanlık bünyesinde görev yapan çalışan sayısının 145 Bin olduğunu ifade ederek bu sayının yeni açıklanacak alım ile birlikte 150 bin olacağının müjdesini verdi.

OGM 5 bin personel alımı ne zaman? Henüz bu konuda resmi bir açıklama gelmezken, Bakan Kirişçi’nin yüzbinlerce adayı heyecanlandıran istihdamın önümüzdeki aylarda gerçekleştirilebileceği tahmin edilmektedir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.