İşçi Personel Alımı

OGM 5 Bin İşçi Alımı İlan Kılavuzu! İl Kadro Dağılımı, Başvuru Şartı ve Tarihi!

Yazan  | 

Orman Genel Müdürlüğü 5000 işçi alımı ilan kılavuzu açıklandı. Buna göre OGM 5 bin işçi alımı ilan kılavuzunda oluşan kadro dağılımı ile başvuruların ne zaman başlayacağı, nasıl başvuru yapılacağı ve müracaat tarihlerine dair detayları haberimizden bulabilirsiniz.

OGM Orman İşçisi kadrosunda 3 bin 937 kişi alacak. İtfaiyeci kadrosunda 500, Aşçı 280, Fidanlık İşçileri ve Bahçıvanlar olarak 183 ve İşletme Elektronik Bakımcısı kadrosunda 100 olmak üzere toplamda 5000 Geçici işçi alımı müracaatları başlayacak.

Başvurular 11 Nisan ile 15 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden gerçekleştirilecektir. İŞKUR e-şube portalı aracığı ile yapılacak olan başvurularda sözlü ve uygulama sınavına katılacak adaylar belirlenecek. Bu sayı açılan kadro sayısının dört katına kadar olarak belirlendi. Buna göre noter kurasında yapılacak kuralar sonucunda 2 ay deneme süreci olacak.

Başvuru Genel şartları Nedir?  Adayların 2527 sayılı kanun saklı kalmak kaydı ile T.C. vatandaşı olması, yaş şartlarında 18 yaşını tamamlamış olmaları gerekli olacak. kamu haklarından mahrum olmamak, askerlik ile ilişiği olmaması, başvuru son günü itibari ile müracaat genel ve özel şartlarına sahip olmak, ilan kılavuzunda açılanan suçlardan mahkum olmamış olmak, SGK’dan yaşlılık malullük veya emeklilik maaşı almıyor olmak gerekli olacak.

Adayların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi olan OGM işçi alımı ikamet şartı var mı sorusunun cevabı elli oldu. Buna göre açık iş ilanındaki yerleşim birimlerinde ikamet ediyor olmak gerekli olacaktır.

Orman işçisi yaş şartında 25 yaşını doldurmamış olmak gerekli olacak. Erkek adaylar bu ilana başvuru yapabilirler. İlköğretim mezunu olmak gereli olacak.

Fidan işçileri bahçıvan alımında eğitim şartlarında en az ilköğretim mezunu olmak ve en fazla ön lisans mezunu olmak ile en fazla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.

Aşçı alımında en az ilköğretim mezunu olup en fazla lisans mezunu olmak gerekmektedir. 35 yaş şartı bu kadroda da bulunmaktadır.

İtfaiyeci özel şartlarında ise en az ortaöğretim mezunu olup en fazla önlisans mezunu olmak gerekmekte. 30 yaşını doldurmamış olan erkek adayları bu ilana müracaat edebilirler.

İşletme Elektronik bakımcısı özel şartları arasında ortaöğretim mezunu olup 30 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir. Alı yapılacak olan geçici işçi alımı il dağılımı ise şu şekilde olacaktır.

KPSS’siz memur alımı ilanlarından bir tanesi olan ve kura ile alınacak en az ilköğrenim mezunu şartı olacak olan orman Genel Müdürlüğü geçici işçi alımı il dağılımında en fazla alım Kastamonu, Kütahya, Antalya, Adana illerinde olacak.

İlan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.