İşçi Alımı

Orman Genel Müdürlüğü 5000 İşçi Alımı Ne Zaman Başlayacak!

Yazan  | 

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü 5000 işçi alımı ne zaman yayımlanacak ve başvuruları ne zaman başlayacak?

Bakan Vahit Kirişçi katıldığı bir programda personel adaylarını sevindiren bir açıklama yaptı. Değerlendirmede 2022 yılında yeni bir istihdam daha yapılacağı ifade edildi.

Bakanlık bünyesinde görev yapan 145 bin çalışan bulunuyor. Bu kapsamda sayının 150 bin olacağını ifade eden Bakan Kirişçi en büyük 5 bakanlık arasında Tarım Bakanlığı da yer alabilecek. Son açıklama için TIKLAYIN

İlanlar ne zaman açıklanacak? Bilindiği gibi 11 Nisan tarihi itibari ile İş kur üzerinden devam eden memur alımında 3937 orman işçisi ile birlikte aşçı, itfaiyeci, diğer orman işçisi, fidanlık işçileri ile bahçıvan kadrosunda istihdamlar sağlanacak. Bu başvurular 15 Nisan tarihinde sona erdi ve yakın zaman içerisinde işkur kura sonucu ile hak kazanan aday listeleri açıklanarak başvuru süreci devam edecek.

Daimi ve geçici sürede yeni istihdamların yapılabilmesi için daha 11 Nisan tarihinde başlayan başvurular ile birlikte alım sürecini tamamlanması beklenmektedir. Bu bağlamda kalan 5000 kişilik alımın en az 2-3 ay sonra ilan edilmesi beklenmektedir.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.