İşçi Alımı

Çaykur Müdürü Alim’den Mevsimlik İşçi Alımı Açıklaması Geldi!

Yazan  | 

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim 2024 yılı mevsimlik işçi alımı konusunda yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada tarih vererek 2023 yılı içinde emekli olan personel sayısına değindi.

Yapılan açıklamada 2023 yılında 814 işçinin emekli olduğunu ifade eden Alim, emekli sayısından daha fazla kişinin alınacağına vurgu yaparak şu değerlendirmelerde bulundu. “Geçen sene 640 kişi emekli olmuştu 1000 kişi aldık. Busene 814 kişi emekli oldu.” dedi.

Alımlar İçin Tarih Belli Değil!

Genel Müdür Yusuf Ziya Alim Çaykur mevsimlik işçi alımının ne zaman yapılacağı konusundaki gazetecilerin sorularına alım tarihine dair olmasa da -alımlar için tarih açıklamasının Şubat yada Mart aylarında yapılacağını müjdeledi.

2023 yılında kaç kişi alınmıştı? Çaykur’da emekliye ayrılan veya herhangi bir sebeple personel ihtiyacına istinaden 2023 yılında Bin kişilik alım gerçekleştirildi.

Kurum 2023/1 KPSS sonuçlarına göre alımlarda kazanan adaylar için yaptığı açıklamada; açıktan yerleşen adayların 4Aralık 2023 tarihine kadar göreve başlayacağının duyurusunu yaptı. Açıktan atanan adaylar Kurum İnsan Kaynakları Daire Başkanlığında bu tarihte hazır bulunmaları gerekmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.