Maaşlar

OGM Orman İşçisi Maaşları 2023 Nedir? 75 İlde Kura ile 3937 Personel Alımı!

Yazan  | 

Orman Genel Müdürlüğüne bağlı olarak istihdam edilen Orman işçisi maaşları ne kadar oldu! 2023 Eylül ayı OGM orman işçisi alımı ilanı açıklandı. Buna göre KPSS’siz kura ile 3937 orman işçisi alımı yapılacak.

Orman İşçisi ne işi yapar, görevleri nedir? Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan bu çalışanların ağaç devirici, ağaç dikim işçisi gibi kadrolara benzer işlerde bulunuyorlar.

Ormanlık alanlarında yeniden ağaçlandırma yapmak, fidan dikmen ve bunların bakımlarını gerçekleştirmek, kesilecek ağaç yerlerini ve kereste miktarlarını belirlemek gibi görevleri bulunmaktadır.

Sulama, bakım, ormanlık alanlarda onarım, depolama, tasnif bilgi alanlarda da görev yapan bu çalışanlar için toplu sözleşmeden faydalanmalarına olanak sağlandı.

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile sürekli işçi kadrosuna geçiş yapan kamu orman işçileri 2023 yılı itibari ile toplu sözleşme hükümlerinden faydalanacaklar. Bu çalışanlar brüt olarak günlük ücreti 161,53 olarak belirlendi.

Bakanlık bünyesinde geçici orman işçisi statüsünde 10 Binden fazla çalışan bulunuyor. Geçici mevsimlik olarak görev yapan bu çalışanlar 6 aylık görev süreleri 4 ay daha uzatıldı.

OGM geçici işçi maaşı ne kadar? 2023 Eylül ayı evli ve 6. derecede çalışan bir orman işçisi 7055 TL maaş almaktadır.

Diğer yandan Orman Genel Müdürlüğünün İşkur üzerinden Kura ile KPSS’siz personel alımı başvuruları 11 Nisan tarihi itibari ile başlayacağı açıklandı. Kadro dağılımı ve başvuru şartlarına ait detayları öğrenmek iççin tıklayın

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.