İşçi Alımı

Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı Atama Başvurusu Başladı! Ek-1, 2 İstenilen Belgeler!

Yazan  | 

Sağlık Bakanlığı İşkur üzerinden sürekli işçi alımı yapacak. Ek1 ve Ek2 belgeleri ile Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı atama başvurusu duyurusu adaylara açıklandı. 10 bin işçi alımı istenilen belgeler neler?

6-7 Nisan 2022 tarihli kura sonucunda ismi kura sonucunda yer alan adaylar Bakanlığın istediği belgeleri hazırlayıp teslim etmeleri istenildi. Bilindiği gibi 15 ile 21 Mart tarihleri arasında başvuru işlemleri tamamlanmıştı. Kura sonucu asil ve yedek listesi belirlendi. 10 bin asil için gereken evrakları nereye teslim etmeleri gerekiyor.

Atama başvuruları 13 Nisan 2022 tarihinde başladı. Son başvuru tarihi ise 22 Nisan 2022 olarak açıklandı. İstenilen evraklar İl Sağlık Müdürlüklerine teslimi gerekli.

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü taşra birimlerinde hastanelerde görevlendirilecek olan 4857 sayılı iş kanunu kapsamındaki istihdamlardaki göreve başlama işlemleri hakkındaki duyuruda Ek-1 içerisinde göreve başlama işlemleri için gerekli belgeler yer alıyor.

Aşağıdaki göreve başlama işlemleri evrakları tüm branşlardan istenilen evraklar olacak. Her branş iççin ayrı belgeler ilan kılavuzunda ayrıntılı olarak yazılmaktadır.

Temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, elektrikçi, Bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı, Marangoz, Isıtma ve sıhhi tesisatçı, . Biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı tesisatçı, İnşaat boyacısı/boyacı, Klinik destek elemanı (hastane), Şoför kadroları için istenilen evraklar için duyuruyu tıklayın

Ayrıca ek başvuru formu ile ek mal bildirim beyannamesi ek-1 ve ek-2 formların da doldurup teslim edilmesi gerekmektedir.

Evrak teslim eden adayların değerlendirme işlemleri 25 Nisan ile 1 Mayıs tarihleri arasında tamamlanacak.

Ek-1 başvuru formu

Ek-2 Mal bildirim formu

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.