İşçi Alımı

MEB İşkur TYP ile KPSS’siz 562 Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yazan  | 

Milli Eğitim Bakanlığı Toplum Yararı Programı Kapsamında 562 personel alımı ilanı açıkladı. İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olan alımlarda başvuru şartları ve başvuru ekranı şu şekilde olacak.

Kamu kurumlarına 2022 Ocak TYP alımı başvuruları başladı. Yılın ilk ilanı Gazi Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine beden işçisi kadrosunda gerçekleştirildi. İlan detayları için tıklayın

Tüm Türkiye genelinde hastanelere, okullara ve diğer kamu kurumlarına geçici süreli olarak istihdam yapılması için gerçekleştirilen alım şekillerinden bir tanesi de toplum yararına programı ile gerçekleştirilen alımlar olmaktadır. Bu kapsamda 2 farklı ildeki typ başvuruları başladı. Adaylar online olarak işkur üzerinden bu ilanlara başvuru yapabilecekler. Herhangi bir kpss şartı aranmayacak ve noter kurası ile liste yöntemi seçim yöntemlerinden kazanan adaylar 1 Mart 2022 tarihinden itibaren görevlerine başlayacaklar. MEB bakım onarım ve temizlik

Başvurusu Devam Eden TYP Alımı İlanları!

İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevlendirilecek olan MEB bakım onarım ve temizlik personel adayları açıklanan şu illerdeki ilanlara başvuru yapabilirler. Diyarbakır Bağlar 59, Çınar 40, Çüngüş 5, Dicle 14, Eğil 5, Hazro 9, Kayapınar 71, Kulp 12, Lice 5, Yenişehir 7, Bismil 45, Çermik 30, Ergani 52, Hani 5, Kocaköy 13, Silvan 20, Sur 10, Muş Merkez 160, toplam 562 kişilik başvuru devam etmektedir.

Son Başvuru Tarihi Nedir? Başvurular Nasıl Yapılacak?

Muş Merkez İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki alımlardaki başvurular 14 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek. Diyarbakır ilçelerindeki istihdamlardaki müracaatlar ise 11 Ocak 2022 tarihine kadar sürecek. Adayar başvurularını  https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx sayfsı üzerinden yapabilecekler. İŞKUR eşube portalı girişi yapılması ve başvurularının bu ekran üzerinden tamamlanması mümkün olacak. İşkur hizmet birimlerine müracaat ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.