İşçi Alımı

Orman Genel Müdürlüğü 74 İşçi Alımı İl Bazında Kontenjan Dağılımı Açıklandı!

Yazan  | 

Orman Genel Müdürlüğüne 74 İşçi Alımı İşkur Üzerinden Ne Zaman Başlayacak Açıklandı!

Orman Genel Müdürlüğü, engelli eski hükümlü ve Terörle mücadele kapsamında olan istihdamlara yönelik yeni bir ilan açıkladı. Açıklanan ilanda toplamda 74 işçi alınacak ve başvurular da İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek.

OGM En Az İlköğretim mezunu işçi alımı yapacak!

Açıklanan ilandaki özel şartlara göre; Başvuru yapacak adayların eğitimlerinde en az ilköğretim mezunu olması yeterli olacak. Diğer yandan tam teşekküllü resmi sağlık kurumlarından sağlık raporu ile sözlü ve uygulama sınavından başarılı olan adayların; ağır ve tehlikeli işlerde çalışmasına engel hastalığının olmadığını ve seyahat engelinin olmadığına ilişkin rapor istenilecektir.,

Yaş şartında ise 35 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir. Açıklanan kontenjanlara göre il bazında engelli istihdamları 44 kişi olacak, eski hükümlü olarak ise 30 kişi istihdam edilecek. Kadro dağılımı ise aşağıdaki tabloda ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Başvurular İŞKUR üzerinden 24 Ocak ile 28 Ocak tarihleri arasında alınacaktır. Sözlü sınava ve uygulama sınavına alınacak aday sayısının 4 katına kadar aday çağırılacaktır. KPSS şartı aranmayacak ve noter huzurunda yapılacak kura sonucunda adaylar belirlenecek.

Başvuru sonuçları Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesi üzerinden açıklanacaktır. Adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacak ve 4857 sayılı iş kanununa göre 2 ay deneme süresi uygulanacaktır.

Adaylardan istenilen genel ve özel şartlar için ilan kılavuzuna tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.