İşçi Personel Alımı

OGM Afet Yangın, Sel Uygulama Alanında 1220 TYP Personel Alımı Açıkladı!

Yazan  | 

Orman Genel Müdürlüğü OGM Afet yangın uygulama alanı ile Afet Sel uygulama alanında 350 TYP personel alımı ilanı açıkladı. Başvurular İşkur üzerinden nasıl yapılacak belli oldu!

Toplum Yararına Programı kapsamında İŞKUR Ağustos TYP personel alımı başvuruları başladı. Orman Genel Müdürlüğünün Muğla merkez, Yatağan, Seydikemer, Köyceğiz, Kavaklıdere, Marmaris, Dalaman, Milas ile Dizce Merkezinde olmak üzere 350 kişi istihdam edilecektir. Diğer illerdeki kontenjan dağılımı ise şu şekildedir.

Karabük 234, Zonguldak 100, Sinop 237, Bolu 100, Kastamonu 200 olarak açıklandı. Toplam alım sayısı 1200 olarak açıklandı.

Afet (yangın), ile Afet (sel) işçisi uygulama alanlarındaki başvurular 19 Ağustos tarihi itibari ile alınabilecek. Başvuru şartı ile ilgili detaylar ise şu şekilde olacak.

Adayların yaş şartında 38 yaşını tamamlamamış olmaları gerekmektedir. Diğer yandan T.C. vatandaşı olmak ve İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmaları istenilmektedir. Örgün bir öğretim kurumlarında öğretimine devam etmiyor olmaları istenilen müracaat koşulları arasında yer almaktadır.

Başvurular nasıl yapılacak? Müracaatlar İşkur e-şube portalı aracığı ile gerçekleştirilecektir. En çok alım Düzce Merkez ilinde 100 kişilik kontenjan ile olacaktır. Başvuru ekranı için https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx linkini açmak ve bu sayfada il seçeneklerine Düzce yada Muğla yazarak ara butonuna basmak yeterli olacaktır.

Başvuru son tarihi ise ilanlarda farklılık göstermektedir. Başvuru yapılacak olan uygulama alanına tıkladığınızda son başvuru tarihi yazmaktadır.

Afet yangın uygulama personeli ne işi yapar? Bu kadroda görev alacak olan personeller, görev aldıkları bölgelerdeki yangın gibi olası afet durumlarında görev almaktadırlar.

Afet sel uygulama personeli ne işi yapar? TYP afet personellerinden diğeri de sel uygulama alanı için görev alacak olan istihdamlardan oluşmaktadır. Bilindiği gibi TYP personelleri geçici görevli olarak istihdam edilmektedirler. Sezonluk olarak görev alacakları bölgelerdeki sel gibi doğal afet durumlarında istihdam edilecekler. Bu durumlarda alacaklar eğitimler ile belirlenen görevleri yapacaklardır.

TYP afet personeli maaşı nedir? İŞKUR üzerinden alınacak olan afet ve sel personelleri asgari ücret düzeyinde maaş hakları olmaktadır. İstihdam edildikleri sürede sosyal güvenceleri olmaktadır.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.