İşçi Personel Alımı

2022 Ocak Ayı Toplum Yararına Programı TYP İlanı Açıklandı!

Yazan  | 

Toplum Yararına Programı Ocak 2022 ilanı geldi.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının adaylar tarafından uzun süredir beklenen TYP personel  adaylar göreve 1 Şubat 2020 tarihinde başlayacaklar ve 29 Nisan 2022 tarihine kadar görevlerini sürdürecekler. İlanlarından ilki nihayet açıklandı. Bilindiği gibi kamu kurumlarına daimi sürede istihdam yöntemi ile gerçekleştirilmesi gerçekleştirilemeyen alımlarda, İŞKUR’un istihdam şekillerinden bir tanesi olan toplum yararına programları kapsamında yapılıyor. TYP ilanlarında Kamu Personeli Seçme sınavına girme şartı bulunmadan KPSS’siz olarak alınıyor. Bu çalışanlar herhangi bir mülakat yapılmadan geçici süreli olarak istihdam ediliyorlar.

2022 Yılının ilk TYP İlına Başvurular Başladı!

İŞKUR typ alımı ilanı Ankara ilinde açıklandı. 305479 ilan numaralı başvuruda Ankara Yenimahalle ilçesindeki Gazi Hastanesi sağlık araştırma ve uygulama merkezinde görevlendirilecek. Başvurularda Ankara merkez Altındağ, Mamak, Çankaya, Keçiören, Sincan, Gölbaşı, Yeni Mahalle, Etimesgut, ve Pursaklar ilçesinde ikamet eden kişiler başvuru yapabilecekler.

Adaylardan ikametgah şartı arandığı için başvuru yaparken adrese dayalı nüfus sistemi ile aynı adreste oturduklarını ve kazancını asgari ücret tespit Komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretten bir buçuk kat altında aldığını beyan etmeleri gerekiyor.

Başvuru Tarihleri Nedir?

Gazi Hastanesi Sağlık Araştırma ve Uygulama merkezinin çevre temizliği personeli alımında başvurular 5 Ocak ile 9 Ocak 2022 tarihleri arasında tamamlandı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda KPSS’siz çok sayıda personel alımı ilanlarına başvurular 14 Ocak 2022 tarihine kadar devam etmektedir. Başvuruları yapabilmek için tıklayın

Başvurular nasıl yapılacak?

2020 2 Ocak typ alım ilanı başvuruları İŞKUR internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Adayların e-sube.iskur.gov.tr adresinden TYP arama bölümüne girerek, il Ankara seçip ara butona basmaları yeter olacak. Çıkan ekranda ilan numarasına tıkladıktan sonra iş arayan giriş yapılmalı ve başvurular 9 Ocak 2022 tarihine kadar tamamlamalıdır.

Başvuru şartları nedir?

18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmekte olup, herhangi bir örgün eğitime devam etmiyor olması istenmektedir. Açıköğretimde eğitimine devam eden adaylar bu ilana başvuru yapabileceklerdir. Herhangi bir kurumdan emeklilik, malullük, yaşlılık aylığı almıyor olmak ve net asgari ücretin bir buçuk katını aşmayan bir gelirinin olması ikametgah şartlarını taşımak istenilmektedir.

İlan için tıklayın

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.