Personel Alımı

KYK 1098 Personeli Alımı Yapacak! Eylül TYP İlanı Başvurusu Başladı!

Yazan  | 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu KYK personel alımı ilanı geldi. Bu kapsamda Eylül TYP ilanı başvurularında çok sayıda ilde toplamda 1098 personel alımına başvuru yapabilecek.

Çalışma Bakanlığı İşkur Müdürlüğünün ilanına göre geçici süreli personel alımı başvuruları başladı. 2022-2023 eğitim ve öğretim döneminde kredi yurtlar kurumunun temizlik ve bakım onlarımda görev alacak personeller görevlendirilecektir.

Başvurular Gümüşhane, Kocaeli, Ankara, Karaman, Siirt, Kırıkkale, Konya, Antalya, Artvin, Bartın, Tunceli, Rize, Bilecek ve Aydın illerinde istihdam sağlanacaktır. Gençlik ve Spor il Müdürlüğüne bağlı KYK müdürlüklerindeki görevleri 26-27-28 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecektir.

Başvuru şartlarında adayların en az 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması, herhangi kurumdan emeklilik ve sgk kaydının olmaması gerekmektedir. Başvuru için gerekli adımlar şu şekildedir.

Başvuru Adımları nedir? Öncelikle İşkur esube portalına giriş yapılmalıdır. Ardından TYP arama ekranına erişilmeli ve başvuru yapılacak olan il seçimi ardından ara butonuna basmalısınız.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.