İşçi Alımı

TTK’ya 4 Bin İşçi Alımı Müjdesi 22 Ocak’ta Verilebilir mi! İkamet Şartı Olacak mı?

Yazan  | 

Türkiye Taş Kömürü İşletmeleri Zonguldak ve bölgesindeki işçi ihtiyacının son zamanda arttığı gündeme geldi.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin tarafından geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapılarak TTK işçi alımı konusunda yaptığı açıklamalar bölgedeki adayları heyecanlandırdı. Bilindiği gibi Başkan Recep Tayyip Erdoğan 22 Ocak tarihinde Zonguldak ziyaretinde bulunacağı Z Haber’de yapılan açıklamada, Zonguldak’a gelişi öncesi istihdam konusunun gündeme geldiği ifade edildi.

Genel Maden İşçisi Sendikası Hakan Yeşil’inde eşilik ettiği Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in bölgeye ziyaretinden sonra Ankara’da istihdam konusunun gündeme geldiği ifade edildi. Zonguldak bölgesindeki beklenen 4 Bin personel alımı öncelikle 3 Bin daha sonra ise Bin kişi olarak gerçekleşmesi bekleniyor. Alımların yaz aylarında yapılması fakat müjdenin önümüzdeki dönemde gelmesi bekleniyor. Henüz kamuoyu ile paylaşılmayan TTK personel alımı ile birlikte ilan kılavuzunda ikamet şartı aranıp aranmayacağı da merak konusu oldu.

Karabük, Bartın ve Zonguldak illerini kapsayacak olan alımların İŞKUR üzerinden gerçekleşmesi bekleniyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’siz olarak gerçekleşmesi ve eğitim şartlarında ise en az ilkokul mezunu olmak yeterli olması bekleniyor.

İkamet Şartı Olacak mı?

Daha önceki alımlardaki yaş şartlarında ise 32 yaşından gün almamış olmak gerekiyor. Diğer bir şart ise ikamet şartı olacak. Karabük Bartın ile Zonguldak illerinde ikamet edeler başvuru yapabilmişlerdi.

Pano ayak üretim işçisi olarak gerçekleştirilecek olan alımlarda yeni gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz. Anında haberdar olmak için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.