Memur Alımı

Kültür Bakanlığı 82 Temizlik Görevlisi Alımı Yapacak! Maaşı Nedir?

Yazan  | 

Kültür Bakanlığı 55 KPSS ile 82 temizlik görevlisi alımı yapacağını Açıkladı. İlanlara müracaatlar sözleşmeli kadroda olacaktır. Buna göre Kamuda çalışan temizlik görevlisi maaşları nedir? Kültür Bakanlığı personel maaşları haberde.

Kültür Bakanlığı personel kadrolarındaki istihdamlara yönelik olarak çok sayıda ilan açıklamaya devam ediyor. Son olarak 149 sözleşmeli personel alımı duyurusu açıkladı.

Bakanlığın taşra birimlerinde görevlendirilecek olan sözleşmeli alım ilanlarda 82 temizlik görevlisi istihdamı gerçekleştirilecektir. Diğer kadrolardan bir tanesi ise 64 şoför alımı olarak açıklanmıştır. Bir diğer kadro ise bahçıvan olarak açıklanmıştır. Bazı genel ve özel başvuru şartları şu şekildedir.

Yaş şartı; En az 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. En fazla 35 yaşını doldurmamış olmak istenilmektedir.

Eğitim Şartı; Temizlik görevlisi alımında en az lise ve dengi okullardan mezun olmak gerekmektedir.

Kpss şartı nedir? Kamu personeli seçme sınavlarından KPSS P94 puan türünden en az 55 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli şoför, temizlik görevlisi ve bahçıvan alımı başvuruları 9 mayıs 2022 tarihine kadar devam edecektir. Başvuru yapacak olan adayların aşağıdaki ilan kılavuzundaki detayları incelemeleri ve başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

İlan kılavuzu için tıklayın

Kültür Bakanlığının son açıkladığı ilanlardan bir tanesi de müze görevlisi kadrosunda olacaktır. Buna göre müracaatlar için ilan linkine tıklayın

Kültür ve Turizm Bakanlığında ve kamuda çalışan temizlik görevlisi maaşları nedir sorusu adaylar tarafından en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kamuda sözleşmeli çalışan temizlik görevlisi maaşları 5500 TL civarındadır. Buna göre çalışanın görev yaptığı süreye derece ve kıdeme göre maaşlarında farklılık göstermektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.