Personel Alımı

GSB Temizlik Görevlisi Maaşları 2022 Nedir! 1017 Sürekli İşçi Alımı!

Yazan  | 

Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB temizlik görevlisi maaşları 2022 nedir? Yeni göreve başlayacak olan bu çalışanlar ne kadar maaşı olacak. 1017 sürekli işçi alımı detayları şu şekilde.

Çalışma Bakanlığı aracılığı ile gerçekleştirilecek olan alımlar İŞKUR portalı üzerinden 8 Ağustos tarihi itibari ile başvuru alınmaya başlandı. Bu kapsamda son başvuru tarihi başvuru şartı ile özlük maaş hakları hakkındaki detaylarda belli oldu.

Türkiye genelinde 81 ilde başvuru alınarak istihdam gerçekleştirilecek. Daimi işçi alımı esi hükümlü ile engelli alımı kapsamında başvuru gerçekleştirilecektir.

Başvurular nasıl yapılacak. Müracaatlar esube.iskur.gov.tr adresinden yapılabilecektir. Son başvuru tarihi de açıklandı. 8 Ağustos ile 12 Ağustos tarihleri arasında başvurular tamamlanacaktır.

Kadro dağılımında eski hükümlü sayısı 105, engelli sürekli işçi sayısı 144, sürekli işçi sayısı ise 767 olarak açıklanmıştır. Başvurular ilanda açıklandığı şekilde genel ve özel şartlara sahip olmak şartı ile gerçekleştirilecektir. Müracaatlarda ikamet şartı aranacaktır.

Son başvuru tarihi 12 Ağustos olan GSP 1017 sürekli işçi alımında adaylar noter kurasına göre istihdam edilecek. Kura 31 Ağustos tarihinde yapılacak ve ismi çıkan adaylar sözlü sınava katılarak kazanması gerekecek.

İlan kılavuzu için tıklayın

GSP temizlik görevlisi maaşları ne kadar sorusu en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kamu temizlikçi maaşlarında ve diğer kamu çalışanlarının maaşlarında enflasyon artışları gerçekleştirildi. Yılda iki kez yapılan zamlar ile birlikte temmuz 2022 yılı itibari ile bu kadro çalışanlarının 8.500 civarında maaş hakları oldu. Ayrıca çalışanların eğitim seviyesine göre de maaşlarında farklılıklar göstermektedir.

Temizlik görevlisi ne işi yapar? Yardımcı hizmetler sınıfında yer alan bu kadro görevlileri, görevlendirildiği alanlardaki hijyenin sağlanması ile gerekli olan tüm temizlik işlerinin gerçekleştirilmesinden sorumludurlar. Bazı birimlerde vardiyalı çalışma esası da uygulanmaktadır.

Kamudaki temizlik görevlisi kaç saat çalışır? Çalışma esaslarını düzenleyen iş mevzuat hükümlerine göre haftalık çalışma süreleri belirlenmiştir. Bu süre 45 saattir.  Genel uygulamanın yanı sora çalışma saatlerinde farklılıklar olabilmektedir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.