Maaşlar

Sağlık Bakanlığı Engelli Temizlik Görevlisi Maaşı Nedir Belli Oldu! 1356 İşçi Alımı!

Yazan  | 

Kamu kurumlarının en fazla personel alımı ilanlarından bir tanesi daha geldi. Sağlık Bakanlığı engelli temizlik görevlisi maaşı nedir? Hastanelerde temizlikçi personeli ne kadar maaş almaktalar.

Bakanlık bünyesinde, Sağlık Bakanlığı 1356 temizlik görevlisi alımı açıklandı. Bu ilana başvurular 15 Ağustos tarihi itibari ile alınmaya başlandı. Başvurular 61 il genelinde alınacaktır. Online olarak başvurular nasıl yapılacak belli oldu.

4857 sayılı iş kanunu hükümlerine göre açıklanan kanuna dayanılarak kamu kurumlarında işçi çalıştırma usullerine göre bakanlık merkez ve taşra birimlerinde 1356 sürekli işçi alımı olacak. Başvurular İŞKUR e şube portalı üzerinden alınacak.

Son başvuru tarihi 19 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Başvuruda ikamet şartı aranacaktır. Buna göre ilan edilen kadrolardan birine başvuru yapılabilecektir.

Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi maaşları nedir 2022. Ağustos ayı itibari ile başvuru yapan ve kazanan adayların maaş hakları ne kadar olacak belli oldu. Buna göre Hastane engelli temizlik görevlisi maaşları asgari ücret düzeyinde olacaktır. Asgari ücret 2022 Temmuz ayı itibari ile net olarak 5500 Tl olarak açıklanmıştır.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.