Memur Alımı

Sayıştay BDDK ve 3 Üniversiteye 384 Memur Alımı Açıklandı!

Yazan  | 

29 Nisan 2022 tarihli memur alımı ilanlarına göre BDDK, Sayıştay ve 3 Üniversite kurumuna toplam 384 personel alımı yapılacaktır. Başvuru detayları ise şu şekildedir.

Resmi Gazete üzerinden ilan edilen personel alımı ilanlarından bir tanesi Sayıştay Başkanlığıdır. 25 denetçi yardımcısı unvanındaki alımlarda başvurular 26 Mayıs 2022 tarihine kadar devam edecektir.

Sayıştay denetçi alımı başvurularında 35 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir. Üniversitelerin dört yıllık lisans bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. 18-26 Mayıs tarihleri arasında müracaatlar tamamlanacaktır. Geç başvuru ise 2 Haziran tarihinde yapılacaktır.

BBDK Bankacılık uzman yardımcısı bankacılık alanında personel alımı yapacak. Sınava 400 kişi katılacaktır. KPSS’den en az 75 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir. 5 mayıs ile 16 Mayıs 2022 tarihleri arasında başvurular e devlet üzerinden yapılacaktır.

Gazi Üniversitesi 237 akademik personel alımı yapacaktır. Diğer Üniversitelerden Boğaziçi Üniversitesi 19 akademik alım yapacak. Bursa Uludağ Üniversitesi 83 akademik personel alımı 13 Mayıs tarihine kadar müracaat alacaktır.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.