Personel Alımı

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Maaşı 2022, Topçu Alımı ve Ne İş Yapar?

Yazan  | 

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş maaşı 2022 de ne kadar oldu. Bu kapsamda yeni açıklanan ilana göre 400 uzman erbaş alımı kadrolarından topçu ne işi yapar, topçu maaşı 2022 ne kadar oldu soruların cevapları şekilde.

Uzman erbaş alımları hangi kontenjanlarda yapılacak belli oldu. Bu kapsamda en çok kadro 110 toplu alımı ile ilk sırada yer aldı. 8 alandaki istihdamda ikinci sırada 80 motorcu geldi. 70 muhafız, 45 şoför, 30 ikmal, 15 kurbağa adam, 30 elektrikçi, 20 serdümen oldu.

Topçu alımı başvuru şartlarında askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yada Sahil Güvenlik Komutanlığında Porsun, Topçu, Torpidocu olarak yapıyor yada bu sınıf, branş yada ihtisasında yapmış olmak gerekmektedir.

TSK ve İçişleri Bakanlığı uzman erbaş maaşı 2022 8400 civarındadır. Buna göre maaş ve özlük hakları görev yapılan yere göre de farklılık göstermektedir. Bu kadroda görev yapan çalışanlar sözleşmeli subaylığa geçiş yapabilmektedirler.

Sahil Güvenlik topçu maaşları da uzman erbaş maaşları ile aynıdır. Çünkü bu kadroda bazı branşlar bulunmaktadır. Bu branşlardan bir tanesi de topçu sınıfıdır. 2022 yılı ilanına göre serdümen, motorcu, şoför gibi branşlarda yeni ilanlarda yer almaktadır.

Başvurular 18 Nisan ile 25 Nisan tarihleri arasında alınacaktır. Nisan 2022 ilan kılavuzuna erişmek için tıklayın

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.