Personel Alımı

Ticaret Müfettiş Yardımcılığı Maaşları 2022 Nedir? 100 Kişilik Sınavı İlanı!

Yazan  | 

Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında görev almak üzere ticaret müfettiş yardımcılığı maaşları 2022’de ne kadar oldu. Bakanlık 8. ve 9. derece 100 ticaret müfettiş yardımcısı ilanı açıkladı.

İç Ticaret Grup Başkanlığı ile Gümrük Grup Başkanlığında 50’şer kişi istihdam edilecek. Bu kapsamda toplamda 100 müfettiş alınacak. Adayların bu alımda sınava girerek başarılı olmaları gerekmektedir. Sınav giriş şartlarından bazıları şu şekildedir.

KPSS şartı nedir? Adayların 2020 yada 2021 yılı KPSS sınavları A Gurubu P48puan türünden 80  ve üzeri puana sahip olmaları gerekmektedir. Yaş şartı nedir? Adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları istenilmektedir. 01/01/1987 ve daha sonra doğanlar başvuru yapabilecekler.

Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuruları 25 Nisan ile 13 Mayıs 2022 tarihleri arsında alınacak. Kariyer kapısı üzerinden müracaatlar yapılacak. Sınav iki aşamalı olacak. İş Ticaret Grup Başkanlığı 25 ile 26 Haziran tarihinde Gümrük Ticaret Başkanlığı ise 25/26 Haziran tarihinde sınav gerçekleştirilecek. İlan kılavuzu

Ticaret Bakanlığı müfettiş yardımcısı maaşı ne kadar? Bu kadroda görev yapan çalışanlar kariyer meslek grubunda bulunurlar. 3600 ek gösterge maaşlarına yansımaktadır. Görevleri yönünden Ticaret Bakanına karşı sorumludurlar. İlk alım sınavlarından kpss sıralamasından başarılı olup yazılı ve sözlü sınavda başarılı olan müfettiş adaylarının İlk göreve başlamalarındaki aldıkları maaşları 7000 Tl civarındadır. Bilindiği gibi 2022 yılı itibari ile AGİ kaldırılmış ve asgari geçim indirimi maaşlara yansıtılmamaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.