Memur Alımı

Sağlık Bakanlığı Online Başvuru ile 40 Memur Alımı Müfettiş İlanı!

Yazan  | 

Sağlık Bakanlığının son dakika açıkladığı memur alımı ilanına göre; Teftiş Kurulu Başkanlığı Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı başvuruları çok yakın bir zamanda başlayacak.

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’den KPSSP9,  KPSSP33, KPSSP38, KPSSP11, KPSSP28,  KPSSP43, KPSSP48 puan türlerinden en az 80 ve üzeri puana sahip olan adayların başvuru genel şartlara sahip olmaları ile istenilen evrakları teslim etmelerinin ardından girecekleri sınavlarda başarılı olmaları gerekmektedir. İşte başvuru şartları;

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı Memur Alımı Başvuru Şartları!

  • 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki genel şartlara sahip olmaları,
  • Üiversitelerin 4 yıllık lisans İİBHF, Hukuk, İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler, İşletme Fakültelerinden mezun olmaları, yurt dışı okullarda okuyanlar açısından ise denklik belgesine sahip olmaları,
  • Yukarıda belirtilen KPSS puan türlerinden en az 80 ve üzeri puana saihp olmak istenilmektedir.
  • Adaylardan isteilen yaş şartlarında ise ; 2022 yılı Ocak ayı itibari ile 35 yaşını dolduramış olmak gerekmektedir. (01/01/1987 tarihi sonrası doğanlar)
  • Adayların Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya uygun ve yolculuk yapmalarına elverişliği olmaları istenilmektedir.
  • Müfettişlik görevini yapmaya engel adli sicil hali bulunmamak gerekmektedir.

40 Müfettiş Yardımcısı Alımı Başvuru Tarihleri Nedir?

Başvurular 27 Aralık tarihinde 00:01 itibari ile alınmaya başlanacak olup, 9 Ocak 20222 tarihi saat 23:59’da sona erecektir. Sınav 30 Ocak 2022 arihi ile 18 Şubat 2022 tarihleri arasında iki aşamalı şekilde gerçekleştirilecek. Sözlü sınav 30 Ocak tarih ve 10:30-11:30 arasında yapılacaktır. İkinci aşamadaki sınav ise 31 Ocak ile 18 Şubat tarihleri arsaında yapılacaktır.

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel Alımı Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Başvurular 22 Aralık tarihinde tamamlandı. 2021/10 kpss tercih sonuçları ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden açıklanması beklenmektedir. Detaylar için tıklayın

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Sağlık bakanlığı memru alımı başvuruları online olarak alınacak. Kariyer kapısı, Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi ve e-devlet üzerinden yada kariyer kapısı adresinden başvuurlar yapılabilecektir.  https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

Sağlık Bakanlığı Müfettiş alımında sınav konuları, sınav şekli tarihi ve yeri, başvuruların değerlendirilmesi aşamaları ve diğer hususlar ilan kılavuzunda açıklanmıştır.

İlan kılavuzu için Tıklayın

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkez ÖSYM üzerinden Lise, önlisans ve Lisans mezunu adayların başvuru  yapabileceği mülakat olmadan memur alımı başvurular 22 Aralık tarihinde başlamıştır. 2021/2 kpss tercih kılavuzuna, kadrolara ve hangi kurumlara alım olacağına linkten erişebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.