Memur Alımı

Ticaret Bakanlığı ile MSB 1915 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Bugün Bitiyor!

Yazan  | 

MSB ile Ticaret Bakanlığına kamu personeli memur alımı başvurusu bitimine saatler kaldı!

Kamu Kurumu ilanlarından bir tanesi olan Ticaret Bakanlığına 13 farklı kadroda 75 memur alımı başvuruları  13 Aralık 2021 tarihinde başlamıştı. Online olarak gerçekleşecek müracaatlar 23 Aralık 2021 tarihi mesai bitimi itibari ile tamamlanacaktır. Buna göre başvuru yapacak adayların ilgili KPSS sınav türlerinden en az 70 ve üzeri puana sahip olmaları gerekli olacak.

Ticaret Bakanlığı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Başvuru yapan adayların Kamu Personeli Seçme Puan türünden yapılacak sıralamada kontenjan sayısının 6 katı kadar aday mülakat sınavına girecek. Sınav iki aşamadan oluşacak. Yazı sınav ise 6 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Başvuru sonuçlarının giriş sınavı öncesi açıklanması beklenmektedir.

MSB 1840 Askeri Personel Alımı Başvuru Sonuçları;

Jandarma Genel Komutanlığına muvazzaf ve sözleşmeli astsubay alımı yapılacak. 8 Aralık 2021 tarihinde başlayan müracaatların online olarak yapılması istenilmektedir.  Milli Savunma Bakanlığı   Türk Silahlı Kuvvetleri 2021 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı Temini için ilan kılavuzundaki başvuru şartları taşıyan adaylar 23 Aralık tarihinde müracaatlarını tamamlaması istenilmektedir. Bugün itibari ile başvuruların tamamlanmasının ardından adaylar personel temin sürecindeki sonuç açıklama duyurusunu bekleyeceklerdir.

İlan detayları için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.