Sözleşmeli Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel Alımı Başvurusu 2021/10 Tercihi Bitiyor!

Yazan  | 

Sağlık Bakanlığına 20 bin sözleşmeli personel alımı başvuruları halen Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından devam ediyor. KPSS 2021/10 tercihlerinde hangi kadroda ne kadar alım olacak? Son başvuru tarihi nedir ve tercih ücretleri nedir sorularının cevapları belli oldu.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince gerçekleşecek olan alımlarda eğitim düzeyinde en az lise, önlisans ve lisans mezunu olmak gerekmektedir. Başvurular ÖSYM üzerinden halen devam etmektedir. Tercih kılavuzundaki şartlara sahip adaylar için son başvuru tarihi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Lise Mezunu Adayların Başvuru yapabileceği Kadrolar Neler?

Sağlık Bakanlığı memur alımında en çok lise kadrosu hemşire branşında ayrıldı. 1554 hemşire alımını 66 ile ilk ve acil yardım teknisyeni takip etmektedir. Laborant, röntgen ve tıbbi sekreter kadrosundalar ve anestezi sağlık teknisyeninde sayı 43 olarak açıklandı. Çevre sağlığı teknisyeni olarak 10 kişi alınacak. Toplamda 1802 lise mezunu alımı olacak.

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Sözleşmeli Memur Alımı Son Başvuru Tarihi Nedir?

ÖSYM 2021/1 tercihleri 22 Aralık Çarşamba saat 23:59’da sona erecek. Başvuru yapmak isteyenler için tercih ücreti 25 Tl olarak açıklandı. Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyenler ÖSYM kartlı ödeme sistemine odeme.osym.gov.tr adresinden erişebilirler.

2010/10 Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sonuçlar Sağlık bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden açıklanacak. T.C. Kimlik numarası ile şifresi olan adaylar elektronik ortamda sonuçları öğrenebilecekler. Ayrıca posta gönderilmeyecek. Sonuçlar tamamlandıktan sonra 15 ile 20 gün arasında sonuç açıklanmasını beklemekteyiz. Adaylar tercih sonuçlarına itirazlarını sonuç açıklandıktan sonra 10 gün içerisinde yapabilecekler. İtiraz için ÖSYM Halkbank hesabına 5.00 tl ödeme yapmaları gerekli olacak.

Atama bekleyen Sağlık Kurumları işletmeciği organizasyon ve yönetim branşı adayları atama beklemekteler. Yeni açıklanacak olan tercih kılavuzlarında bu branş için kadro ayrılması istenilmektedir. Sizde bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İşçi Personel Alimi

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.