Memur Alımı

Adalet Bakanlığı, TÜİK ve MEB 792 Personel Alımı Yapıyor!

Yazan  | 

Adalet Bakanlığı, Tüik ve Meb üç kuruma toplam 792 personel alımı yapılacak. Başvuru şartları ve tarihleri nelerdir? Sayfamızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı 22 sözleşmeli bilişim personeli ve 6 sözleşmeli çözümleyici olmak üzere toplam 28 personel alımı yapacaktır.

22 bilişim personeli ve 6 çözümleyici için başvuru yapacak adayların fakültelerin dört yıllık bilgisayar, yazılım, elektrik, elektronik, endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denk üniversitelerden mezun olmaları gerekmektedir. Ayrıca bilişim personeli için adayların KPSS den en az 70 puan almış olmaları, çözümleyici için ise 2020 KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Başvuru 18/05/2022-02/06/2022  tarihleri arasında kariyer kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru sonuçları ile sözlü sınav yeri ve tarihi www.adalet.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir. Adayların bu adreslerden takip etmeleri gerekmektedir.

Türkiye İstatistik Kurumu 14 sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirecektir. Başvuru yapacak adayların 2020 ve 2021 yılı KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Başvuru genel şartlarından bir diğeri ise adayların fakültelerin dört yıllık bilgisayar, yazılım, elektrik, elektronik, endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denk üniversitelerden mezun olmaları istenmektedir.

Başvuru yapacak adayların Tüik internet sitesindeki www.tuik.gov.tr adresinden İş Talep Formunu eksiksiz doldurduktan sonra 01/06/2022 günü mesai bitimine kadar Türkiye İstatistik Kurumunun internet sitesi üzerinden belirtmiş olduğu resmi yazışma adresine elden veya posta yoluyla gönderebileceklerdir.

Başvuru sonuçları ise www.tuik.gov.tr adresinde 16/06/2022 tarihinde sınava katılacak olan adayların listesi yayınlanacaktır.

Sınava katılmaya hak kazanan adaylar için uygulamalı ve sözlü sınav 20/06/2022-01/07/2022 tarihleri arasında yapılacak olup, www.tuik.gov.tr adresinden sınav sonuçları ilan edilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı 750 müfettiş yardımcısı alımı gerçekleştirecektir.  Sınava başvuru yapacak olan adaylar için başvuru tarihi 16 Mayıs 2022 de başlayıp 27 Mayıs 2022 tarihi itibariyle sona erecektir. Başvurular www.meb.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecektir.

Sınava girecek olan adaylar için başvuru ücreti 160,00 TL olarak belirtilmiştir. Eğitim Müfettiş Yardımcılığı sınav sonuçları, sınavın yapıldığı tarihten itibaren on beş gün içinde belirtilen internet adresi üzerinden açıklanacaktır. Adayların belirtilen adresler üzerinden takip etmeleri gerekmektedir.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.