İşçi Alımı

Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Ekranı!

Yazan  | 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca verdiği müjdenin ardından ilanlar yayımlandı. Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını işçi personel alımı okuyucularına aktarmak ve bu konuda aldığımız fazla sayıda yoruma cevap vermek istiyoruz. Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı başvuru ekranı şu şekilde olacak.

Adım adım başvuru ekranı ve işlemleri! Adayların www.iskur.gov.tr adresine giriş yapmaları gerekmektedir. İşkur resmi internet sitesi ana sayfasında yer alan başvuru için tıklayınız bölümüne giriş yapınız. İkinci adım olarak İş arayan girişi yapınız.

İşkur iş arayan girişi için T.C. kimlik numarası ile şifrenizin olması gerekmektedir. Daha önce kayıt oluşturmayan adayların yeni üye butonuna tıklayıp burada yer alan bilgileri doldurmak ve üyelik oluşturması gerekmektedir.

İş arayan girişinin ardından iş ilanlarına tıklanmalı ve ilan arama bölümünden, Sağlık bakanlığını seçmelisiniz daha sonra çıkan ilanlar arasından başvuru yapacağınız ilan üzerine tıklanmalı, son başvuru tarihinden önce sayfa altında bulunan bölümden tüm başvuru adımlarını takip ederek başvurularınızı tamamlamalısınız.

İşkur e-şube portalı üzerinden yapılacak başvurular dışında iş ve meslek danışmanları aracılığı ile de başvuru alınabilmektedir.

Hangi kadrolarda alım olacak?

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan ilanlarda; Temizlik görevlisi, yolcu taşıma şoför, klinik destek elemanı, elektrikçi, bilgisayar sistem kurulum bakım ve onarım arıza giderme elemanı, inşaat işçisi, marangoz, ısıtma ve sıhhi tesisatçısı, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı,

Sağlık Bakanlığı Ankara’da Kaç Kişi Alacak? Yukarıda sayılan meslek dallarında toplamda 361 işçi alımı yapılacaktır. İstanbul’da hastanelere kaç işçi alınacak? Sağlık Bakanlığı İstanbul alımlarında en çok kadro ayrılan illerden bir tanesi oldu. Buna göre 14258 kişi alınacak.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.