İşçi Personel Alımı

7 Nisan 2022 Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı Kura Sonuçları! Asil Yedek Liste

Yazan  | 

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı kura sonuçları belli oldu. 10000 sürekli işçi alımı işkur kurası iki farklı günde gerçekleştirildi. 7 Nisan Sağlık Bakanlığı kura sonuçları tam listesi açıklaması şu şekilde;

Bakanlığı taşra birimlerinde hastane personel alımı kadrolarında istihdam edilmek üzere Bakanlık tarafından iki farklı ilan yayımlandı. İlanlarında bir tanesinde ÖSYM üzerinden KPSS puanı ile atamalar yapılırken, diğer istihdamda ise İŞKUR üzerinden kura ile istihdamlar yapılacak.

Asil ve yedek listede ismi bulunan adaylardan gerekli olan ikinci aşamada evrak istenilecek ve atamaya esas olarak gerekli olan duyuruları takip etmeleri gereli olacak. 7 Nisan 2022 tarihli duyuru şu şekilde oldu.

“Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce ” illerinde kura sonuçları https://iscisonuc.saglik.gov.tr adresi üzerinden açıklandı.

İl ve meslek bazındaki başvurular 15 Mart ile 21 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 8 Nisan tarihi itibari ile de yönetmeliğin 10. maddesine göre başvuru yapılan adayalar arasından kadro sayısı kadar asil kadro sayısı kadar ise yedek aday belirlendi.

Kura sonuçları asil ve yedek liste olarak açıklanmazken, adaylar yukarıda açıklanan liste üzerinden T.C. kimlik bilgileri ile sorgulama yaparak kendi atandıklarını öğrenebilirler. Diğer yandan sayfamızdan yorum yaparak diğer diğer adaylara da sesini duyurabilirsiniz.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.