Memur Alımı

Polis Akademisi 500 Kadın Polis Alımı, 2000 Erkek Polis Alımı Duyurdu!

Yazan  | 

İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı 2500 polis alımı duyurusu geldi. Bu kapsamda 500 kadın polis alımı ve erkek adaylar için ayrılan 2000 polis alımı başvuru kılavuzu, başvuru şartı, başvuru tarihleri şu şekilde olacaktır.

Başvuru Tarihleri nedir? Başvurular 31 Ağustos tarihinden itibaren alınmaya başlandı. Son başvuru tarihi ise 9 Ağustos 2023 olarak açıklandı. Başvuru sonucunda başarılı olan adaylar Polis Akademisi eğitimi ardından mesleğe başlayabileceklerler.

Polis memuru alımı başvurusu nasıl yapılır? Lise mezunu polis alımı müracaatları Akademinin resmi internet sitesi üzerinden yapılabilecektir. Sınav takvimi de resmi internet sitesi üzerinden adaylara ilan edilecektir. Başvuru ücreti var mı? Ön başvuruda herhangi bir ücret alınmayacaktır. Müracaatların ardından alınacak olan aday sayısının 10 katı listeye giren adaylardan sınav ücreti alınacaktır. Sınav ücreti ne kadar olacak sorusu ile ikinci açıklamada belli olacaktır.

Eğitim şartı: Başvuruda en az lise ve dengi okullardan mezun olmak yeterli olacaktır. TYT şartı nedir? Adayların 2023 yılı TYT sınavlarından en az 250.000 ham puan almış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşıyan şehit yakınları ile gaziler için ham puan şartında 200,000 istenilmektedir.

Yaş şartı nedir? Başvuru yapacak adayların 1 Ocak 2023 tarihi itibari ile 26 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir. En az ise 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Fiziki şartlarda ise kadınlar 162 cm  erkek adaylar ise  167 Cm’den kısa boylu olmamaları gerekmektedir. Beden kitle endeksi ise 18 dahil 27 dahil arasında olması gerekmektedir.

Polis Akademisi Başkanlığı Aday işlemleri sistemi online başvuru linki için https://ais.pa.edu.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

2500 polis alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru adımları sırasıyla şu şekildedir.

  • Adaylar https://ais.pa.edu.tr/ internet sitesine giriş yapması gerekmektedir.
  • Sayfanın en üstünde yer alan sisteme giriş butonuna basması gerekmektedir. Ekranda T.C: Kimlik numarası ile e-devlet şifresi girişinin ardından giriş yap butonuna basınız.
  • Girişin arından AİS sisteminde bulunan kimlik bilgilerim, fotoğraf bilgilerim, eğitim, eş bilgileri ile ek bilgilerim alanındaki zorunlu alanları doldurunuz. tüm zorunlu alanların doldurulmasının ardından başvuru onayla ve kaydet butonuna basarak baş vurunuzu kaydedebilirsiniz.

İlan kılavuzu https://www.pa.edu.tr/Upload/editor/files/PMYO%20KILAVUZ(1).pdf

İşçi personel alımı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.