Memur Alımı

2023/1 KPSS Sonuçları Açıklandı! Lise, Önlisans Lisans En Düşük Puanlar!

Yazan  | 

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 20223/1 sonuçları açıklandı. Memur adaylarının merakla beklediği KPSS Sonuçlarına göre en düşük ve en yüksek atama sonuçları da belli oldu.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre 6 Temmuz ile 13 temmuz tarihleri arasında alınan başvuru sonuçları 26 temmuz tarihi saat 15:30 itibari ile ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek.

Sınav sonuçları: sonuc.osym.gov.tr

Lise Mezunu en düşük kpss atama puanı ne oldu?

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşların Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgilere göre lise mezunu adayların yaptığı tercihlerde kpss puanı sıralamasına göre atama gerçekleştirildi.

Ankara Gelir İdaresi Başkanlığı Teknisyen Kadrosunda Lise mezunu aday 77,19233 puan ile ataması yapıldı.

Önlisans Mezunu en düşük kpss puanı ile atama?

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğüne önlisans mezunu atama sonucun göre 12 kişilik kadroda 67,79235 puan ile atama yapıldı.

En düşük Lisans mezunu ataması kaç puan ile yapıldı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğüne yapılacak alımda lisans mezunu mühendis ataması 69,12271 ile gerçekleşti.

Tercih Yapan Aday Sayısı lisans mezunu 68.978 kişi oldu. Ortaöğretim mezunu ise 10390 kişi başvuru yaptı. Önlisans mezunu tercih sayısı ise 55432 olarak açıklandı.

Kontenjanlar: Lisans 1000, Önlisans 728, Lise mezunu 90 olarak açıklanmıştı. Başvuru yapan adaylar arasından lisans mezunu 3 kişilik boş kontenjan kaldı.

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü / Balıkesir de tercih yapan aday olmadı. Ankara ilinde ise 1 kişilik boş kontenjan kaldı.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.