Personel Alımı

28. Dönem POMEM ile Kadın Erkek 8 Bin Polis Memuru Alımı Açıklandı!

Yazan  | 

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Son dakika 28. Dönem POMEM alımı duyurusu geldi.

Bilindiği gibi Geçtiğimiz günlerde resmi gazetede yayınlanan yönetmelik değişikliğinin ardından Polis alımlarının yakın bir süre içerisinde yapılabileceğini açıklamıştık.

Duyuru Geldi!

Polis Akademisi Başkanlığı polis meslek eğitim merkezlerinde verilecek eğitimlerin ardından istihdam edilmek üzere  polis memuru alımı yapacağını açıkladı.  Eğitim şartlarında adayların en az Önlisans ve Lisans mezunu olmaları istenilecek. Mezuniyete göre kadro dağılımı ise şu şekilde olacak;

Mezuniyete Göre Dağılım!

4 yıllık Lisans mezunu 6400, 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunu 2640,

Kadın polis alımı sayısı belli oldu. Lisans 320 ve 1280 önlisans mezunu olmak üzere toplam 1600 kişi,  erkek polis alımı lise önlisans mezunu 5120 önlisans mezunu 1280 olmak üzere 6400 işi olacak.

28. dönem Pomem sınavı başvuru şartları nedir?

Yeni gelen uyduda Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yapılacak belirtilmiştir.  Bu duyuru 27 Aralık 2021 tarihinde yapılacaktır.

Polis alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

2021 yılının son alımı  ön başvuruları 27 Aralık 2021 tarihinde başlayacak. Ön başvuru kılavuzunda adaylara bu tarihte duyurulacak.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.