Personel Alımı

EGM Lise Mezunu Kadın Erkek 2500 Polis Alımı Başvurusu Bitiyor!

Yazan  | 

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM 2500 polis alımı başvuruları devam ediyor. Bu kapsamda 500 kadın polis alımı ilanı ile birlikte erkek adayların da müracaat edebileceği lise mezunu 2022 yılı PMYO alım ilanı son başvuru tarihi belli oldu.

Lise mezunu 2500 PMYO alım ilanı müracaatları Polis Akademisi Başkanlığına yapılabilecektir. Bu kapsamda 2022 yılı kontenjanları kapsamındaki lise mezunu istihdamlar devam edecektir.

Başvurularda fiziki şartlar aranacaktır. Erkek adayların 167 Cm kadın adayların ise 162 cm’den uzun olması gerekmektedir. Arşiv ve araştırma sonucu ile güvenlik araştırmalarından olumlu almak istenilmektedir.  Ayrıca yaş şartlarında ise 18 yaşını doldurmuş olmak. Üst yaş şartında ise 26 yaşından gün almamış olmak istenilmektedir.

Başvuruda TYT şartı varmı? müracaatlarda YKS TYT sınavlarından en az 250000 ham puan almış olmak istenilecektir.

Başvurular ne zaman sona erecek? Başvuru yapacak olan polis adayları ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden 5 Ağustos 2022 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Sınav başvuru ücreti nedir? Başvuru ücreti 225 Tl olarak açıklanıştır. ücretin 5 Ağustos tarihi saat 17:00’a kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.