Personel Alımı

28. Dönem Pomem ile 8 Bin Kadın Erkek Polis Alımı Başvurusu Başladı!

Yazan  | 

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2021 yılının son alım olan 28. Dönem POMEM Başvuruları alınmaya başlandı.

Önlisans ve Lisans mezunu olup polis olmak isteyen adayların yaş, eğitim, kpss ve diğer fiziki şartlara sahip olmaları ile başvuru yapabilecekler. İlan kılavuzunda tün bu detaylar ayrıntılı olarak açıklandı. Resmi olarak müracaatların başlamasının ardından son başvuru tarihi de belli oldu.

28. Dönem Son Başvuru Tarihi Nedir?

Son gün 7 Ocak 2021 tarihi olarak açıklandı. Pomem giriş sınavı için ais.pa.edu.tr adresine giriş yapmak ve sınav başvuru işlemi için e-devlet ile sistem girişi yapmak gerekmektedir. T.C. Kimlik numarası ile e-devlet şifresine sahip adayların bu ekran üzerinden tüm başvuru adımlarını 7 Ocak 2021 saat 23:59’a kadar tamamlamaları gerekli olacak.

Başvuru Şartlarında en çok merak edilenler;

Adayların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi kpss taban puanı oldu. 2021 yada 2021 yılı Kpss sınavına giren adayların lisans mezunları için p3 puan türünden 60 ve üzeri, önlisans mezunları için ise p93 puan türünden 65 ve üzeri puan almış olmaları gerekli olacak.

Yaş şartında ise 30 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir. Kadın adayların 162 cm erkek adayların 167 Cm’den kısa boylu olmamaları gerekmektedir. Beden kitle endekslerinin ise 18 ile 27 aralığında olması gerekmektedir. İlan kılavuzu ve başvuru şartları ais.pa.edu.tr adresinden öğrenebilirsiniz. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.