İşçi Alımı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 3 İlde Sürekli İşçi Alımı İlanı Açıkladı.

Yazan  | 

Ulaştırma Bakanlığı işçi alımı 2022 yılı ilanı açıklandı. İşkur başvurusu ile gerçekleştirilecek olan alımlarda toplamda 3 kişi istihdam edilecek. Başvuru şartları ve detaylar şu şekilde olacak.

Kamu kurumlarının personel istihdamlarına yönelik olarak gerçekleştirilen alım ilanlarından bir tanesi de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından geldi. Buna göre başvuruda istenilen genel şartlar ilan kılavuzunda duyuruldu.

  • T.C. vatandaşı olmak (2527 sayılı kanun kapsamında kalanlar dışında)
  • Yaş şartlarında en az 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Türk Ceza Kanununda belirtilen ilan kılavuzundaki açıklanan suçlardan mahkum olmamış olmak,
  • Erkek adayların askerlik ile ilişiği olmaması,
  • Tam zamanlı yada vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması,
  • Herhangi kurumdan emekli malul ya da yaşlı aylığı almıyor olmak gerekmektedir.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Başvuru özel şartlarında adaylardan istenilen eğitim şartları açıklandı. Buna göre en az önlisans bölümlerden mezun olmak ve 3 yıl deniz hizmetlerinde bulunmuş usta gemici ile güverte sınıfı veya daha üst bir kadroda grev yağmış olması ve bunu belgelemeleri gerekmektedir. Sınav başvurusunun son tarihi itibari ile 35 yaşını bitirmemiş olmak, yeterlilik ile ilgili olan tüm güncel ve uluslar arası sertifikalara ve belgelere sahip olmak gerekmektedir. Öncelik hakkına sahip olan adaylar için kamu kurum ve kuruluşlarında içi alınmasına ilişkin usul ve esaslara uygun olmaları gerekmektedir.

Usta gemici alımı ilanında 3 farklı ilde istihdamlar yapılacak. İstanbul Liman Başkanlığı, Antalya Liman Başkanlığı, Göcek Liman Başkanlığı olmak üzere Muğla, Antalya, İstanbul illerinde 1’er kişi olmak üzere toplam 3 kişi alınacak.

Başvuru Tarihleri Nedir?

Başvurular 24 Ocak ile 28 Ocak tarihleri arasında alınacak. Başvurular iŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuru sonuçları ve sözlü uygulama sınavı duyuruları bakanlığı resmi internet sitesinden duyurulacak.

İlan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.