Personel Alımı

EKPSS yada Sınavsız Engelli Memur Alımı 2022 Mayıs İlanları Açıklandı!

Yazan  | 

Kamu engelli memur alımı 2022 Mayıs ilanları belli oldu. Türkiye genelinde kamu kurumları ile özel firmaların personel istihdamlarına yönelik olarak EKPSS ile ya da EKPSS sınavı olmadan çok sayıda alım yapılacak.

Bu yazımızda mayıs engelli memur alımı ilanları, 2022 tercih kılavuzu, EKPSS kura başvurusu, tercih başvuruları ne zaman bitecek sorularının cevaplarını vereceğiz.

Engelli kamu personeli seçme sınavı EKPSS sonuçlarına göre bazı kamu kurumlarına yönelik olarak tercih kılavuzları adayların erişimine açıldı. ÖSYM üzerinden yapılacak olan başvurular 28 Nisan 2022 tarihinde alınmaya başlandı. Son başvuru tarihi ise 17 mayıs 2022 olarak açıklandı.. 2022 EKPSS kura başvurusu geç başvuruları 1 ile 8 Haziran 2022 tarihleri arasında alınacak.

İşkur üzerinden alımları devam eden engelli personel alımları belli oldu. Mayıs 2022 boyunca yeni ilanlar oldukça bu sayfamız üzerinden güncellemeye devam edeceğiz. Çarıksaraylar Belediyesi beden işçisi kadrosunda 5 kişi alacak. Detaylar şu şekilde;

Çarıksaray Belediyesi Başkanlığı genel beden işçisi alımı geçici süreli istihdam olarak gerçekleştirilecektir. Açıklanan kadro sayısı 5 olacak. Başvurular 6751368 ilan numarası üzerinden devam etmektedir. Müracaatlar 4 Mayıs 2022 tarihinde son bulacaktır.

İşkur engelli personel alımlarından bir tanesi Merkez Bankası Naim Talı Eğitim Seminer ve Dinlenmesi Sitesine gerçekleştirilecektir. Kantinci kadrosundaki alımlarda 2 kişi istihdam edilecektir.

Aydın Kuyucak Belediyesi Personel LTD Şti. engeli alım ilanı müracaatları 8 Mayıs 2022 tarihinde son bulacaktır. İzmir İzfaş Tic. A.Ş. başvuruları ise 11 Mayıs 2022 tarihine kadar devam edecektir.

Eskişehir Sivrihisar Belediyesi Dan. Enerji Tar hay Gıda İni Tur San Tic A.Ş. başvuruları 9 mayıs 2022 tarihinde tamamlanacaktır.

İstanbul Tekstil Konfeksiyon ihracatçıları birlikleri genel sekreterliğine istihdamlar sağlanacak. 4 İdari memur kadrosu için 1 kişi istihdam edilecektir. Başvuruları 11 Mayıs 2022 tarihinde tamamlanacaktır.

Yukarıda saıylan kamu kurumları dışında özel firmalara da çok sayıda istihdam gerçekleştirilecektir. Buna göre özellikle büyükşehirlerden, Ankara, İstanbul İzmir engelli personel alımı başvuruları sayısı oldukça fazladır. 4 Mayıs 2022 tarihi itibari ile hali hazırda açık iş sayısı 222 olarak açıklanmıştır.

En çok alım yapılan kadrolar ise şu şekilde sıralanabilmektedir.

  • Beden işçisi,
  • Temizlik görevlisi,
  • paketleme işçisi,
  • Ön muhasebeci,
  • Matbaa işçisi,
  • Çağrı merkezi elemanı,
  • Büro memuru
  • Bulaşıkçı
  • Diğer teknik hizmetler personelleri

Başvurularda adayların en az 18 yaşını doldurmuş olmaları istenilmektedir. Başvuru yapılacak olan ilanların özel şartlarına taşımak gerekmektedir. Bu kapsamda başvurular ise bir kısmına online olarak yapılabilecektir. Online başvuru yöntemi ise şu şekildedir.

Adayların https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresini açmaları gerekmektedir. Başvuru adımlarından bir tanesi e-şube portalına giriş yapmaktır. Ardından ilan arama bölümünden başvuru yapmak istedikleri ili seçmeleri ve ara butonuna basmaları yeterli olacaktır.

1 Comment

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.