İşçi Alımı

Turizm Sezonu Başladı! 5-6 Bin Maaş ile Turizm ve Otelcilik Personeli Aranıyor!

Yazan  | 

Ülkenin turizm bölgelerinde Akdeniz ve Ege bölgesindeki illerde Muğla, Antalya, Aydın, Balıkesir illerinde çok sayıda turizm ve otelcilik personeli, aşçı personelleri alınacak. Ramazan bayramı ile birlikte yaz sezonuna hazırlıklar başladı.

Kebapçı ve dönercilerde günlük ücretli olarak yevmiye ile çalışacak personel bulmakta zorluk çekildiği ifade ediliyor. Özellikle bulaşıkçı, garson komi alımı yapan bir çok işletmeci eleman bulamadığını ifade etmektedirler.

Türes, Tüm restoran ve Turizmciler Derneği Başkanı Biral Serttaş yaptığı açıklamaya göre “Yaz sezonuna gelince kalifiye elemanlarımız turizm sektöründe çalışmaya gidiyor. Bu da bizim işletmelerimizi zor durumda bırakıyor. Adanalı işletmeler olarak bu sorunu son birkaç yıldır yaşıyoruz.” dedi.

Ne kadar maaş verilecek? Türes Başkanı Biral Serttaş “Şu anda biz asgari ücretin üzerine maaş vermemize rağmen eleman bulamıyoruz.” 5-6 aylık sürede yüksek maaş verildiğini ifade ederek 5-6 bin tl maaşa da yine personel bulmakta zorlandıklarını ifade etti.

Turizm ve Otelcilik Elemanı alımı. Sezona hazırlık yapan işletmeciler ülke genelinde çok sayıda turizm ve otelcilik elemanı ilanları yayımladı. İşkur üzerinden 4 Mayıs 2022 tarihi itibari ile 278 iş ilanı bulunuyor.

Servis komisi kadrosunda ise 192 açık iş ilanı yayımlandı. Aşçı kadrosunda ise 514 açık iş ilanı bulunuyor. Bu ilanları yoğun olarak, Antalya, Mersin, İzmir, Muğla bölgelerinde olacak.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.