Personel Alımı

İBB 100 Memur Alımı İlanı Açıkladı! Başvuru Şartı ve Kadrolar!

Yazan  | 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB 100 memur alımı ilanı açıkladı. Başvurularda lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yeterli olacak. Buna göre hangi kadroda ne kadar personel alınacak. Detaylar şu şekilde.

İBB personel alımı başvurularında Kamu Personeli Seçme Puanı şartı aranacaktır. Bu kapsamda aşağıdaki yazımızda hangi kadroda ne kadar alım olacak ve başvurulara ilişkin bazı detaylara yer verdik.

Kadrolar; Alım yapılacak kadroların dağılımı şu şekilde olacaktır. Şehir Plancısı, Teknisyen, Memur, İstatistikçi, Kütüphaneci, Sağlık  Teknisyeni, Veteriner Hekim, Veteriner Sağlık Teknisyeni, Mimar, Tekniker, Mühendis, Peyzaj Mimarı, Psikolog, Sağlık Teknikeri olarak açıklandı.

KPSS Şartı Nedir? Adayların başvuru yapacakları branşların eğitim şartlarına sahip olmak ve Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 ve üzeri puana sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru tarihleri; Başvurular elektronik olarak ve şahsen 27 Haziran tarihi itibari ile alınmaya başlanacaktır. Bu kapsamda 1 temmuz 2022 tarihinde başvurular tamamlanacaktır.

İlan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.