Personel Alımı

Tübitak 3 İlde 576 Personel Alımı İlanı Açıkladı! Başvuru Başladı!

Yazan  | 

Tübitak personel alımı ilanı açıkladı. Buna göre başvurularda en az lise ve dengi okullardan mezun adaylar başvuru yapabilecekler.

Tübitak’a bağlı Sage, Ulakbim, Bilgem, Mam ve Rute’ye alınacak personeller 3 il genelinde olacak. Konya, Gebze ve Ankara ilindeki alımlardaki kadro dağılımı şu şekilde olacak.

En çok alım yapılacak olan kadrolardan bir tanesi araştırmacı kadrosunda olacaktır. Bu kapsamda Bilgem’e 152 araştırmacı ile 84 aday araştırmacı Mam’a 22 araştırmacı, Rute’ye 69, Ume 6 ve Ulakbim’e ise 23 araştırmacı alınacaktır. Toplam araştırmacı personeli alımı sayısı 356 olacaktır.

Sage’deki diğer kadrolardan; Teknik personel kadrosunda 8, proje personeli olarak 33, arge personeli olarak 11 olarak istihdam yapılacak.

Başvurular ne zaman başlayacak? Başvurular 27 Mayıs tarihi itibari ile alınmaya başlanmıştır. Bu kapsamda 27 Mayıs ile 17 Haziran tarihleri arasında kariyer.tubitak.gov.tr adresi üzerinden müracaatlar devam edecektir.

Eğitim şartlarında en az lise ve dengi okullardan mezun olan adaylar da ilan edilen kadrolarda kontenjan ayrıldı. Buna göre ilen kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.