Personel Alımı

Tarım Bakanlığı 1800 Personel Alımı Başvurusu Başladı! 2022/8 Tercihi!

Yazan  | 

Kamu kurumu üzerinden merkezi memur atamalarından yeni ilanlar açıklanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Tarım Bakanlığı 1800 personel alımı başvurusu başladı.

ÖSYM üzerinden 2022/8 tercih kılavuzu ile alınacaktır. Başvurular Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi üzerinden yapılabilecek. Bu kapsamda kadro dağılımı ise şu şekilde olacaktır.

523 Ziraat Mühendisi alımı en çok kadro ayrılan kadro olarak açıklandı. Diğer pozisyonda ise 392 veteriner hekim kadrosu ile lisans mezunu adayları müracaat edebilecekler. Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımında 100 kişi alınacaktır.

Tarım Bakanlığı mühendisi alımında, 135 gıda mühendisi, 51 su ürünleri mühendisi, 86 orman mühendisi, 15 balıkçı teknolojisi mühendisi alımı ile 7 Harita mühendisi alımı yapılacak.

Büro memuru ve Teknisyen orman muhafaza memuru alımlarındaki kadro dağılımında ise; 190 orman muhafaza memuru, 182 büro personeli, 10 ziraat, 3 veteriner sağlık teknisyeni olarak başvurular alınacaktır.

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartında 2022 yılı KPSS sınavlarından ilgililerin başvuru yaptıkları eğitim düzeylerine göre puan türünden atamaları yapılabilecektir.

Başvurular ne zaman bitecek. Müracaatlar ÖSYM üzerinden 2 Haziran 2022 tarihi itibari ile alınmaya başlanmıştır. Son müracaat tarihi ise 9 Haziran 2022 tarihi olarak açıklanmıştır. KPSS 2022/8 tercih kılavuzuna erişmek için https://ais.osym.gov.tr/ adresini açmanız yeterli olacaktır.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.