Belediye İşçi Personel Alımları

Aydın Koçarlı Belediye Memur Alımı Mülakat Olmadan Yapılacak! 50 KPSS ile

Yazan  | 

Resmi Gazate’de ilan edilen düşük KPSS ile belediye memur alımı ilanında adaylar yazılı sınav ile alınacaklar. Herhangi bir mülakat sınavı yapılmayacak olan personel alımında başvuru detayları ise şu şekilde olacak.

Aydın Koçarlı belediyesi Personel alımı kadroları belli oldu. Bu kapsamda kadro dağılımında şu şekilde olacağı ifade edildi.

Eğitmen kadrosunda Lisans Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı, Türk Halk Bilimi bölümlerinden mezun olmak ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca kabul edilen Pedagojik Formasyon Eğitimi alan adaylar B sınıfı ehliyet sahibi olmak gerekmektedir. KPSS şartı 55’tir.

Bilgisayar İşletmeni alımında ise Lisans mezunu olmak gerekmektedir. İşletme veya Kamu Yönetimi programlarından mezun olmak ve MEB bilgisayar sertifikasına sahip olmak gerekmektedir. B sınıfı ehliyet sahibi olmak gerekmektedir. KPSS’den ise en az 60 ve üzeri puana sahip olan adaylar başvuru yapabilirler.

VHKİ alımında Kamu Yönetimi veya İşletme mezunu olmak, B sınıfı ehliyet sahibi olmak, MEB bilgisayar sertifikasına sahip olmak gerekmekte ve KPSS P3 puan türünden en az 65 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir.

Memur kadrosunda ise işletme Yönetimi veya İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans mezunu 1 kişi 55 Kpss ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Kamu Yönetimi, İşletme, Türk Dili Edebiyatı Öğretmenliği veya Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Türk Halk Bilimi mezunu 1 kişi 50 KPSS ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım veya Halkla İlişkiler ve Reklamcılık lisans mezunu 1 kişi 50 kpss ile alınacaktır.

Başvurular 13 Nisan ile 15 Nisan tarihleri arasında başvuru alınacaktır. Başvurular Orta mahalle Cumhuriyet Meydanı No: 6D Koçarlı/AYDIN adresinde Koçarlı Belediyesi Yazıişleri Müdürlüğüne yapılacaktır. Mesai saatleri 09:30 ile 16:30 saatleri arasında müracaatlar yapılabilecektir. Elektronik ortamdaki müracaatlar yaziisleri@kocarli.bel.tr. Mail adresine yapılacaktır.

Yazılı sınava katılacak adaylar KPSS puan türünden en yüksek adaydan başlanarak sıralama ile gerçekleştirilecek ve aday sayısının 5 katı kadar aday sıralamaya alınacak. Yazılı sınav 27 Nisan 2022 tarihinde saat 09:30’da gerçekleştirilecektir. İlan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.