Belediye İşçi Personel Alımları

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi 38 Zabıta Memuru Alımı Açıklandı!

Yazan  | 

Belediye zabıta memuru alımı ilanlarından bir tanesi daha yayımlandı. Gaziantep Şehitkamil Belediyesi zabıta memuru alımı ilanı ile kadın erkek 38 kişi istihdam edilecek. Başvuru şartları nedir? Başvurular ne zaman yapılacak?

657 sayılı devlet memurları kanuna tabi istihdam kapsamındaki Belediye Zabıta personeli alımında KPSS şartı aranacaktır. Açıklanan kadrolar ise şu şekilde oldu.

Genel İdare Hizmetler sınıfında 8. kadro derecesindeki alımda Yerel Yönetimler Lisans mezunu olmak ve B sınıfı ehliyete sahip olmak gerekmektedir. Kadın ve Erkek adaylar başvuru yapabilecekler. KPSS’den P3 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almak gerekmektedir. Kadro sayısı ise 13 olarak açıklanmıştır.

Diğer kadroda ise 8. kadro derecesinde Genel İdare Hizmetler Sınıfında 28 erkek kadın zabıta memuru alımı yapılacak. Adayların P93 puan türünden en az 75 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir. Mahalli İdareler, Mahalli İdareler zabıta, Yerel Yönetimler önlisans mezunu olmak gerekmektedir. B sınıfı ehliyet sahibi olmak aranan şartlar arasında bulunmaktadır.

KPSS şartı detayları nedir?

2022 yılı kamu personeli seçme sınavından belirtili olan puanlardan asgari puana sahip olmak gerekmektedir.

Yaş şartı nedir?

Adayların sınav tarihi itibari ile 30 yaşını doldurmamış olması istenilmektedir.

Ehliyet şartları nedir? 

Adayların B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir. 2918 sayılı Karayolları trafik kanununda belirtili şekilde b sınıfı ehliyete sahip adaylar başvuru yapabilirler.

Başvuru tarihi; Başvurular 28 Ağustos tarihi itibari ile alınmaya başladı. Son başvuru tarihi ise 1 Eylül 2023 olarak açıklandı.

Sözlü ve uygulama sınav tarihi; 16/10/2023 ile 20/10/2023 tarihleri arasında.

Sözlü sınav konuları neler?

  •  Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,
  • Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi,
  •  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,
  • Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat,

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi zabıta memuru ilan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.