Sözleşmeli Personel Alımı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı KPSS Puan Şartsız Olacak!

Yazan  | 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları başlıyor. İlan resmi gazete üzerinden açıklandı. Üniversite ilanı lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylara yönelik olacak.

Üniversite Rektörlüğünün açıklamış olduğu ilana göre Dursun Odabaş tıp merkezi Hastanesi ve ilgili diğer sağlık birimlerinde istihdam edilecek adaylar 657 sayılı DMK’nın 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak görev alacaklar.

Kamuda hemşire maaşları hakkında hazırlamış olduğumuz haberi inceleyerek Türkiye’de hemşirelik mesleğinin geleceği hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hangi kadrolarda alım olacak?

Eczacı, Ebe, Hemşire, Diyetisyen, sağlık teknikeri, ilk ve acil yardım, tıbbi dokumaysan ve sekreterlik, ilk ve acil yardım, ağız ve diş sağlığı, laborant, veteriner, sağlık teknikeri, destek personeli, temizlik personeli alımlarında olacak.

KPSS şartı nedir?

Adayların başvuru yapacakları kadrolara göre Lise önlisans ve lisans mezunu olup KPSS sınavına girmiş olmaları gerekmektedir. Lise mezunları P94, Önlisans mezunları P93 ve Lisans mezunları ise P3 puanına sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri Nedir? 

Müracaatlar 27 temmuz tarihinden itibaren alınmaya başladı. Son başvuru ise 10 Ağustos 2023 tarihi olarak açıklandı. İş talep başvuru formunu www.yyu.edu.tr adresi üzerinden temin ederek doldurmaları gerekmektedir. Başvurular şahsen yapılacaktır.

İlan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.