Sözleşmeli Personel Alımı

Gazi Üniversitesi Sözleşmeli Lise Mezunu Memur Alımı İlanı Açıkladı!

Yazan  | 

Ankara Gazi Üniversitesi 202 Şubat ayı memur alımı ilanı açıklandı. Lise Mezunu Memur Alımı başvuruları ne zaman başlayacak ve başvuru genel şartları nedir detaylar haberde!

23 Şubat 2022 tarihli resmi gazetede ilan edilen 657 sayılı devlet memurları kanunun 4/B maddesindeki şartlara uygun olarak 13 personel alımı yapılacaktır. Kadrolara göre başvurularda aranan nitelikler şu şekilde olacaktır.

Grafik personeli teknik hizmetler sınıfında görevlendirilecek olan adayların Grafik, Grafik Tasarımı, Grafik-Grafik Tasarımı, Grafik ve Reklamcılık önlisans bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Bilgisayar teknikeri alımı Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

İnşaat teknikeri alımında İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

Haberleşme sistemleri teknisyeni alımında Elektrik-Elektronik Teknolojisi ortaöğretim Alanının Haberleşme Sistemleri veya Telekomünikasyon bölümlerinden mezun olmak ve 5 yıl iş tecrübesine sahip olmak gerekmektedir.

Elektrik- Elektronik; Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu olmak.

Sağlık Teknikeri alımında Anestezi veya Anestezi Teknikerliği bölümlerinden mezun olmak. Anestezi için Anestezi veya Anestezi Teknikerliği bölümü mezunu olmak. Sağlık Teknikeri alımında Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümü mezunu olmak.  Sağlık Teknikeri alımında ise Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

Başvuru Genel Şartları Nedir?

657 sayılı DMK’nın 48. maddesi A bendindeki genel şartlara sahip olmak gerekmektedir.

Başvuru yapılacak olan pozisyonun eğitim şartlarını ve iş tecrübe şartlarına sahip olmak istenilmektedir. 2020 KPSS sınavları B puan türünden puana sahip olmak istenilmektedir.

SGK’dan emeklilik yada yaşlılık maaşı almıyor olmak gerekmektedir.

657 Sayılı DMK’nın 53. maddesindeki şartlara saklı kalmak kaydı ile 24 saat esasına uygun olarak görev alabilmeleri ve nöbet usulüne göre çalışmalarında engel durumun olmaması gerekmektedir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular Gazi Üniversitesi personelilan.gazi.edu.tr adresi üzerinden yapılabilecektir.  23 Şubat ile 9 Mart tarihleri arasında başvuru yapılabilecektir. İlan kılavuzu için tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.