İşçi Alımı

TTK’ya 2022 Yılı İşçi Alımı İçin GMİS’ten Açıklama!

Yazan  | 

Türkiye Taşkömürü işletmesini 2022 yılı personel alımı için beklenen kadro sayısı 4000 olarak ifade edilmektedir. Özellikle Zonguldak Karabük ve Bartın bölgeleri kapsayacak olan TTK işçi alımı için müjdeli haberin 22 Ocak tarihinde gelmesi bekleniyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 22 Ocak’taki Zonguldak temaslarının iptal olması ile beklenen Müjde ertelendi.

Genel Maden İşçileri Sendikası Başkanı Yardımcısı İsa Mutlu Zonguldak’ta bölgesinin merakla beklediği 4000 işçi alımı için yeni bir açıklama yaptı. Başkan Mutlu’nun açıklamalarında özetle Başkan Erdoğan’ın Zonguldak ziyaretinin iptal olması sebebiyle bölge’ye gelen Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’a TTK işçi alımları için beklentilerin aktarıldığı ifade edilerek.

Son günlerde TTK’nın 2000 civarında işçinin emekli olduğunu ve 1500’den işçiden sonra 2000 kişinin işten ayrılması sebebiyle istihdamın daha da önemli hale geldiğini ifade etti. Üretimin daha da artmasının sağlaması için acilen bölgede işçi alımı yapılmasının öneminin arttığını aktardı. Taş kömürü sadece Zonguldak bölgesinde olması sebebiyle 5 milyon ton Taş Kömürü Kurumu eliyle 5 milyon ton ise Özel sektör ile üretim yapılması için bölgede personel alımı mutlaka yapılması gerektiğini ifade etti.

TTK İşçi Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Başvurularda ikamet şartı aranması beklenmektedir. Yaş şartında 32 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir. Pano ayak üretim işçisi alımı Bartın, Karabük ve Zonguldak bölgesinde işçi alımı gelişmelerini işçi personel alımı sitemiz üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.