İşçi Alımı

Pano Ayak Üretim İşçisi Maaşı Nedir? TTK 2000 İşçi Alımı Başvuru Şartı Açıklandı!

Yazan  | 

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve Bağlı İşyerleri yeraltı işyerlerinde işçi statüsünde Pano Ayak Üretim İşçisi alımı gerçekleştirecek. Kimler başvuru yapabilir detaylar haberimizdedir.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar daha önce sosyal medya hesabından işçi alımını duyurmuştu. Zonguldak, Bartın ve Karabük illerine 2000 yeraltı pano ayak üretim işçisi alınacak. İşçi alımı kura yoluyla belirlenecektir. Ttk İşçi alımında bilindiği üzere kpss şartı yoktur.

TTK İşçi Alımı Başvuru Şartları Nedir?

-En az ilkokul mezunu olmak,

-Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak,

-Başvuru tarihi itibariyle 32 yaşını aşmamış olmak,

-Zonguldak, Bartın ve Karabük illeri için başvuru yapacak adaylar aynı ilde ikamet ediyor olmaları gerekmektedir.

TTK işçi Alımı Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Zonguldak, Bartın ve Karabük illeri için işçi alımı başvuru tarihi 25 Eylül 2023 tarihinde başlayıp, 29 Eylül 2023 tarihinde sona erecektir. Başvuru şartların taşıyan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Zonguldak işçi alımı için; 13.10.2023 tarihinde saat: 14:00’te, Zonguldak Site (Bahçelievler) Kapalı Spor salonunda,
Bartın işçi alımı için; 20.10.2023 tarihinde saat:14:00’ te, Bartın Ömer Tepesi Kapalı Spor salonunda,
Karabük Yenice ilçesi işçi alımı için; 20.10.2023 tarihinde saat:16:00’ da Karabük Yenişehir Merkez Spor salonunda noter kura çekimi yapılacaktır.

TTK İşçi Alımı Kontenjanları;

Zonguldak 1500 Kişi,

Bartın 400 Kişi,

Karabük Yenice İlçesi 100 Kişi,

Noter kurasıyla Zonguldak için 1500 asil 750 yedek aday, Bartın için 400 asil 200 yedek aday ve Karabük ili Yenice ilçesi için 100 asil 50 yedek aday belirlenecektir.

Noter kurası sonucu asıl olarak belirlenen adaylardan; başvuru şartlarını taşımayan, istenen belgeleri süresi içerisinde mazeretsiz teslim etmeyen, TTK Beden Gücü Yönergesine göre istenecek olan sağlık muayenesine göre “yeraltı pano ayak üretim işçiliği sanatında çalışır” raporunu alamayan, Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğünce yapılacak olan Arşiv Araştırmasına göre işe girmeye engel bir suçu olanlar ile 8 ay içinde işten ayrılanların yerine
yedek listesinin ilk sırasındaki kişiden başlamak üzere sırasıyla yedek aday çağırılacaktır.

Pano Ayak Üretim İşçisi Maaşı Nedir?

Pano Ayak Üretim İşçisi; yeraltı iş yerlerinde , ocağa uyum sağlayabilen , panoların çalışma sistemlerini ve panolardaki kazı sistemlerini uygulayabilen , kazı yöntemlerine uygun tahkimat ve pano içi hazırlıkları yapabilen , olası tehlikelerde kendisini kurtarabilen , ocaklarda meydana gelen tehlikelere karşı gereken önlemleri alan işçilerdir.

Pano Ayak Üretim İşçisinin maaşı en az 25 bin tl olarak açıklanmıştır. Buna ilave olarak mevcut ek ödeme, prim veya diğer yan haklar da maaşı etkileyebilir, bu nedenle bu unsurları da göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.