İşçi Alımı

TYP Alımı Şubat Ayı İlanlarından Kamuya 1369 Alım Başvurusu Bugün Son!

Yazan  | 

Toplum Yararı Programı TYP alımı kapsamında Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan 1369 kamu personel alımı kadrolarında son dakika gelişmeleri;

İŞKUR TYP Şubat ayı ilanlarına başvurular geçtiğimiz günlerde alınmaya başlandı. Buna göre başvurusu devam eden kamu geçici personel alımı başvuruları için başvuru süresinde sona gelindi. 5 Şubat tarihi itibari işe İŞKUR’da açıklanan 177 Toplum yararına Programı alımı bulunuyor. Bu alımların bir kısmındaki başvuru süreci devam edecek iken bir kısmındaki bugün (5 Şubat) 23:59’da sona erecektir.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların temizlik, güvenlik, bakım onarım işlerini sürdürmek üzere gerçekleştirilecek istihdamlarda adaylar ikinci dönemde ders zili çalması ile birlikte başvuru sürecindeki işlemler devam edilecek ve istihdam edilmek üzere evraklarını teslim etmesi istenilecek.

Başvuruya ilişkin tüm detayları öğrenmek için tıklayın

Toplum Yararına Programı TYP Şubat Maaşları Nedir?

2022 yılı TYP maaşları asgari ücret düzeyin göre değişiklik gösterdi. Bu kapsamda TYP çalışanları asgari ücret düzeyinde maaş hakları bulunduğundan 4250 TL maaş hakları bulunmaktadır.

İŞKUR ile TYP ile işe girenlerin maaşı ne zaman yatar?

Toplum yararı kapsamında işe girecek adayların merak ettiği ilk maaş ne zaman yatacak sorusunun cevabını aktarıyoruz. Buna göre personellerin ilk maaşları işe girdikleri tarihten sonraki ayın 15’ine ödenmektedir.

TYP çalışanları hafta sonu çalışır mı?

TYP çalışanları hasta sonu çalışmamaktadırlar. Görev yapacakları kamu kurumların niteliklerine göre istihdam edileceklerinden hafta sonu okullar açık olmamakta ve bu sebeple de hafta sonu çalışmamaktadırlar.

Başvuru Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Başvuru sonuçları için e-delet üzerinden açıklanmaktadır. https://www.turkiye.gov.tr/iskur-typ-arama-ve-basvuru adresine T.C. ve e-devlet şifresi ile giriş yaparak başvuru sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.