Memur Alımı

Maski Tahsildar Alımı İlanı Açıklandı! Tahsildar Maaşı Nedir 2023?

Yazan  | 

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün ilan ettiği duyuruda 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi tahsildar alımı gerçekleştirilecek. Detaylar haberimizdedir.

Manisa su ve kanalizasyon idaresi genel müdürlüğü kpss p3 puan türünden taban puanı 70 ile lisans mezunu kadın/erkek 6 adet tahsildar alımı yapacak.

Tahsildarın görevi nedir?

Tahsildar, tahsilat servisince kendilerine verilmiş olan tahsili tahakkukuna bağlı belediye alacaklarını tayin edileni taksit müddetleri içinde ve tahakkuku tahsiline bağlı belediye gelirlerini zamanında tahsil ve mukabilinde mükelleflere tahsildar makbuzu vermek, tahsili tahakkukuna bağlı gelirleri takip ve defterine kayıtlarını icra etmek ve tahsilat yapıldıkça kayıtları kapamak görevleri arasında sayılmıştır.

Başvuru şartları nelerdir?

-Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin lisans programlarının birinden mezun olmak,

-kpss taban puanı en az 70 puan almış olmak,

-657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşımak.

Başvuru tarihi ve yeri;

Tahsildar memuru için başvuru tarihi 25 Ağustos 2023 tarihinde başlayıp, 29 Ağustos 2023 tarihinde bitecektir. Başvuru yeri Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne adaylar başvurularını şahsen yada posta yoluyla yapacaklardır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi 13/10/2023 tarihinde Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün “https://www.manisasu.gov.tr/” adresi üzerinden ilan edilecektir.

-Tahsildar maaşları;

2023 yılı belediyeler için tahsildar maaşları en düşük 15 bin tl olarak hesaplanmıştır.

Başvuru detaylarına  https://www.manisasu.gov.tr. adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.