Memur Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 1840 Kadın Erkek Askeri Personel Alımı!

Yazan  | 

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığına 2021 yılı son ilanı açıklandı. Buna göre Akademi Başkanlığında yapılacak eğitimleri tamamlayacak olan adaylar sözleşmeli muvazzaf astsubay olarak görev alacaklar.

2021 yılı askeri personel temini için açıklanan kılavuzda 2022 yılı Jandarma Genel Komutanlığı astsubay başvurusu alınacağı açıklandı. Adaylardan istenilecek genel başvuru şartları ve başvuru tarihleri şu şekilde;

 Son Başvuru Tarihi Nedir?

8 Aralık tarihinde alınmaya başlanan başvurular 23 Aralık 2021 tarihi saat 23:59’a kadar devam edecektir. Başvurular sadece internet sitesi üzerinden yapılacak. Şahsen başvuru ile posta yolu ile müracaat kabul edilmeyecek. Vatandas.jandarma.gov.trptm/giris internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik numarası ile e-devlet şifresi üzerinden giriş yapılacak.

Başvuru Genel Şartları Nedir?

Açıklanan Kılavuzuna göre T.C. vatandaşı olmak, kılavuzda açıklanan bölümlerden mezun olmak yada mezun olabilecek durumda olmak gerekmektedir. Yaş şartında mezun durumda yada mezun olabilecek durumda olanlar için 1 Ocak 2021 tarihi itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. Lisans üstü eğitim görenler açısından 32 yaşını bitirmemiş olmak gerekmektedir. Güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu olarak sonuçlanması, başvuru yapacak bayan adaylar açısından hamile olmamak istenilen şartlar arasında yer almaktadır. Diğer yandan TSk, JGK ve SG Kom. emrinde görev yapmakta iken ayrılmamış yada görevden çıkarılmamış olmak istenilmektedir. Son olarak ilan kılavuzundaki diğer başvuru şatlarına sahip olmak gerekmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.