Sözleşmeli Personel Alımı

Gençlik Spor Bakanlığı 1575 Memur Alımı İlan Klavuzu Açıklandı!

Yazan  | 

Gençlik ve Spor Bakanlığına sözleşmeli statüde 1575 perosnel alımı ilan kılavuzu açıklandı. Başvuru kılavuzunda adayların hangi kadrolarda alınacağı ve şartların neler olacağı da açıklandı.

İşçi Personel Alımı sitesi ekibi olarak 2021 yılının son haftasındaki ilanları açıklamaya devam ediyor. Bu hafta bir çok Bakanlık ve kurum istihdam edilecek kadroları açıklayarak başvuruları resmen başlattı. Tamamına erişmek için tıklayın

Kadrolar!

Diğer bir gelişmede Gençlik ve Spor Bakanı tarafından yapılan son dakika açıklaması ile geldi. Açıklamanın ardından ilan kılavuzuda belli oldu ve adayların sözleşmeli statüde görevlendirilecekleri ilan edildi. Buna göre GSP 1575 personel alımı şu kadrolarda olacaktır.

  • Yurt Yönetim Personeli 652 kişi,
  • Gençlik Çalışanı 500 kişi,
  • Spor Uzmanı olarak 373 kişi,
  • Son olarak Psikolog kadrosunda ise 50 kişi alınacak.

Gençlik Spor Bakanlığı Alımında KPSS Şartı Var mı?

Bakan Mehmet Kasapoğlu’nun müjdesini verdiği istihdamdaki başvurular KPSS puanı ile yapılackatır. Lisans mezunu adaylardan Gençlik Çalışanı, Psikolog kadrosunda 50 diğer kadrolarda ise 60 taban puan aranacaktır.  Ayrıca genlik çalışanları adaylarının Bakanlık tarafından verilecek gençlik lideri sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Açıklanan ilana başvurular internet ortamında alınacaktır. Psikolog, Spor Uzmanı ile Gneçlik Çalışanı alımlarına müracaatlar 24 Ocak 2021’de alınacaktır. Yurt Yönetim Memuruana alımlar 31 Ocak tarihinde alınmaya başlayacaktır.

2021 YILI SÖZLEŞMELİ SPOR UZMANI, GENÇLİK ÇALIŞANI VE PSİKOLOG ALIMI DUYURUSU

2021 YILI SÖZLEŞMELİ YURT YÖNETİM PERSONELİ ALIMI DUYURUSU

İşçi Personel Alımı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.