Güvenlik Görevlisi Alımı

Tapu Kadastro 407 Güvenlik Görevlisi, Tekniker, Büro Personeli Alımı Yapacak!

Yazan  | 

2021 yılının son alım ilanlarından bir tanesi de Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından resmi gazetede açıklandı. Açıklamanın detaylarını işçi personel alımı sitemiz üzerinden detaylı olarak aktarıyoruz. Tapu Kadastro hangi şehirde kaç memur alacak Güvenlik Görevlisi ne kadar maaş alacak ve tekniker görevleri nedir?

Kadro Dağılımı!

Türkiye geneli farklı illerde istihdam edilecek olan Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadro sayısı 100 olarak açılandı. Büro memuru ise 5 olarak açıklanırken Tapu tekniker alımı sayısı 302 kişi olacak. Tüm unvanlardaki alımlarda sözleşmeli olarak istihdam sağlanacak.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımında taban puan aranmazken, eğitim şartında en az lise ve dengi okullardan mezun olmak yeterli olacak. Geçerliliği devam eden özel güvenlik kimlik sertifikasına sahip olmak ve 31 yaşından gün almamış olmakta istenilen diğer şartlar arasındadır. Fiziki şartlarda ise erkekler için 170 kadın adaylar için 160 cmden uzun boylu olmak gerekmektedir.

Tapu Sözleşmeli Memur Alımı Hangi İlde Ne Kadar Olacak?

En çok istihdam edilecek illerin başında Büyükşehirler geliyor. Ankara, İzmir, İstanbul Bursa illerine bağlı ilçelerde daha fazla sayıda kadro olacak. Tüm illerdeki istihdam edilecek sayı ise tabloda belirtildi.

KPSS Şartı Aranacak mı?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımlarında Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS taban puan şartı aranmayacak. Fakat 2020 veya 2021 yıllarındaki girilen sınavlardan puan alanlar başvuru yapabilecekler.

Tapu Memur Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Başvurular için açıklanan ilan kılavuzuna göre 30 Aralık 2021 tarihinde başvuru alınmaya başlanacak ve Son başvuru tarihi ise 7 Ocak 2022 olarak açıklandı. Bu kapsamda İlan kılavuzunu dikkatlice inlemeniz ve burada yazan tüm başvuru şartlarına sahip olmanız, açıklanacak resmi açıklamaları takip ederek başvuru işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir.

https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2021/12/20211218-4-6.pdf

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.