Personel Alımı

OGM Destek Personeli Maaşı Nedir, Ne İşi Yapar? 101 Şoför Alımı!

Yazan  | 

Orman Genel Müdürlüğü OGM destek personeli maaşı nedir, kamuda destek personeli ne işi yapar konusu ile OGM 338 personel alımı ilanına dair bazı detayları paylaşacağız.

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğünün 27 Ağustos tarihli resmi gazetede yayımlanan ilanında lise mezunu başvuru alan 5 farklı kadro açıklandı. En çok alım yapılacak kadroların başında ise 105 büro personeli yer aldı.

Kadro dağılımında 105 büro personeli, 101 destek personeli, 59 mühendis, 27 avukat, 16 tekniker, 8 teknisyen 1 biyolog ve 21 koruma ve güvenlik personeli olarak istihdam sağlanacaktır.

Başvurularda herhangi bir mülakat sınavı yapılmayacaktır. KPSS puan sıralamasına göre yüksek olan puanlara göre atama yapılacaktır. Başvuru şartlarında KPSS’den en az 60 ve üzeri puan almak şartı bulunmaktadır. Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımında bazı fiziki şartlar aranacaktır.

Destek personeli şoför alımında C sınıfı ehliyete sahip olmak ve 35 yaşından büyük olmamak gerekmektedir. Diğer yandan SRC sertifikasına sahip olmak gerekmektedir. Psikoteknik sertifikasına sahip olan adayların arazide çalışmaya uygun olup ve seyahate elverişli olmaları gerekmektedir.

OGM destek personeli ne işi yapar? Yardımcı hizmetler sınıfında yer alan bu personeller görev tanımına göre şoför veya temizlik gibi alanlarda istihdam edilmek üzere görevlendirilirler. Bu kapsamda. Temizlik personelleri getir götür gibi işleri ile temizlik işleri görevlendirilmektedirler.

OGM şoför kadrosunda çalışanlar ise. Ehliyet sınıflarına göre kurumların araçlarını kullanmaktadırlar. Şoför destek personelleri ne kadar maaş alırlar? Yeni göreve başlayan ve lise mezunu şoför maaşları 8 Bin 500 Tl olarak hesaplanmadır.

İşçi Personel Alımı

2 Comments

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.