Memur Alımı

OGM 338 Memur Alımı, Büro Personeli, Şoför, Güvenlikçi Alımı Başladı!

Yazan  | 

Orman Genel Müdürlüğü OGM 338 memur alımı ilanı başvuruları başladı. Tarım Bakanlığına bağlı OGM büro personeli alımı kadrosu ile destek personeli şoför alımı kadrosunda çok sayıda alım yapacaktır.

Resmi Gazete üzerinden ilan edilen ilanda Bakanlığın taşra birimlerinde görevlendirilmek üzere çok sayıda istihdam yapılacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda en çok alım kadrosu 105 büro personeli kadrosunda olacak.

OGM destek personeli maaşı, kamuda destek personeli ne işi yapar gibi konularda detaylı bilgi almak isteyen okuyucularımız için ilgili linke tıklayınız.

Diğer yandan lise mezunu başvurularından bir tanesi olan büro personeli alımında da 105 kişi istihdam edilecek ve bu alandaki başvurular adaylar tarafından yoğun ilgi göstermektedir. Koruma ve Güvenlik Görevlisi 21, teknisyen 9, tekniker 6, biyolog 1, avukat 27 ve 59 mühendis olarak istihdam edilecektir.  Mühendis, Avukat, Biyolog alımlarında lisans mezunu olma şartı aranacaktır.

Başvuru adımları nedir?

Başvuru için ilk olarak e-devlet şifresi olması gerekmektedir. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/orman-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim linkini açarak e-devlete giriş yapabilirsiniz. E-devlet şifresi olmadan giriş için mobil imza, elektronik imza yada internet bankacılığı adımlarından bir tanesini seçebilirsiniz.

İkinci adımsa ise Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli personel alım ilanı linkinden başvur butonuna basınız.

Başvuru yapacağınız kadro bu alanda çıkacaktır. Kadro seçimi yaptıktan sonra tüm başvuru adımlarını takip ederek başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Başvurular 1 Eylül 2022 tarihinde başlayacak ve son başvuru tarihi ise 10 Eylül 2022 olarak açıklanmıştır.

OGM 338 memur alımı ilan kılavuzu

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.