Belediye İşçi Personel Alımları

Konya Derebucak Belediyesi 55 KPSS ile Zabıta Memuru Alımı Yapacak!

Yazan  | 

Konya ili Derebucak Belediye Başkanlığı 2 zabıta memuru alımı yapacak. Derebucak Belediye Başkanlığının açıkladığı zabıta memuru alımında Lisans mezunu Rekreasyon bölümü ile spor yöneticiliği bölümlerinden mezun olmak şartı aranıyor.

İşçi personel alımı değerlendirmesi; Derebucak Belediyesi zabıta memuru alımında ki önemli ayrıntıları şu şekilde sıralayabiliriz. Derebucaklı alımı ilanında en az 55 KPSS puana sahip olmaları gerektiğinden daha fazla adayın başvuru yapabilme imkanı beklenirken eğitim şartları ayrıntısı bulunuyor. Lisans mezununun Rekreasyon bölümü ve spor yöneticiliği programı mezun olması  gerektiği ifade edildi. Bu başvuru şartı ise alıma sahip adayların sayısının çok olması beklenmiyor.

Derebucak Belediyesi zabıta alımında adayların 2020 yılı kpss P3 puan türünden başvuru yapabilecekleri açıklandı. Adaylardan istenilen fiziki şartlarda erkek adayların 167 kadın adayların ise 160 boyundan uzun olmaları gerekiyor. Daha önce açıklanan Belediye Başkanları ilanlarındaki gibi bu ilanda da 30 yaşını doldurmamış olmak istemektedir. Ayrıca B sınıfı ehliyet sahibi olmak da istenilen genel şartlar arasındadır.

Başvuru tarihleri de ilanda açıklanan başvuru formlarının Derebucak resmi internet sitesinden temin edilerek 7 Şubat 2022 ile 9 Şubat 2022 tarihi arasında mesai saatlerinde saatlerinde başvuru yapılacağı açıklandı. Posta yolu ile müracaatları kabul edilmeyecek.

Zabıta memuru alımı sözlü ve uygulama sınavları şeklinde iki aşamadan oluşacak. Bu sınavlar 15 Mart 2020 2 tane saat 10’da başlayacak belediyenin Yenimahalle Ericek Caddesi’ndeki bulunan binasında sınavlar gerçekleştirilecek.

Zabıta Memuru İlan Kılavuzu

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.